• м. Харків, вул. Сухумська 11
 • м. Київ,  Дніпровська наб. 17, корп.З
 • Безкоштовна доставка по Україні
Чому пітніють вікна ПВХ

Чому пітніють вікна ПВХ та алюмінієві: рішення проблеми конденсату всередині і зовні конструкції

Бажання усунути протяги з-під дерев’яної рами спонукає замовляти сучасне скління. Воно може бути з профілем з металопластику та алюмінію. Однак який би варіант ви не вибрали, на стеклах може з’явитися конденсат. Загальна причина для всіх видів профілю, чому потіють вікна – це перепад температури вуличної і всередині приміщення. І чим більше різниця, тим більша ймовірність появи крапель на склі.

Важливо зрозуміти, що виникнення конденсату – це не сама проблема, а вже наслідки. І щоб їх усунути, потрібно знайти першопричину. Вирішення проблеми буде залежати від того:

 • який профіль встановлений-металопластиковий або алюмінієвий;
 • де з’являється конденсат-потіють склопакети всередині або зовні;
 • як давно було зроблено скління-чи діє ще гарантія від компанії-установника.

Щоб вам було максимально просто знайти саме свою ситуацію, орієнтуйтеся на свій тип вікна і місце осідання вологи. І пам’ятайте, що усунути її можна при будь-якому розкладі, якщо звернутися до досвідчених підрядників.

Чому пітніють вікна ПВХ

почему потеют евроокна

Металопластикова конструкція-це за своєю суттю, сендвіч з шару полівінілхлориду, металу і камер повітря. За рахунок того, що пластик слабо проводить тепло, він сам по собі не призводить до високих перепадів температури. А ось чому потіють вікна ПВХ в дійсності, так це через оточуючих профіль матеріалів.

До таких відносяться:

 • ущільнювач між склопакетом і профілем;
 • штапик;
 • ізоляція між рамою і стіною.

Те, що потіють вікна ПВХ, може бути наслідком і неправильно зроблених укосів. А також невірно виставленого рівня відливів.

 • Рішення: викликати майстра для визначення реальної причини конденсату. Підписання договору на її усунення.

Чому потіють алюмінієві вікна

Металева віконна конструкція – це сендвіч з алюмінію і повітряних камер. За рахунок того, що метал добре проводить тепло, він не здатний утримувати його в приміщенні. І це одна з основних причин, чому потіють алюмінієві вікна. Звичайно ж, в їх конструкції є розриви містків холоду і повітряні прошарки. Однак тільки правильно вибрані профілі, з урахуванням порад досвідченого замірника, здатні виключити випадання вологи на скла.

Якщо вся Віконна алюмінієва система обрана правильно, і причина не в її товщині і кількості повітряних камер, конденсат все одно може з’являтися. У цьому випадку причини, чому потіють євровікна, слід шукати за аналогією з металопластиковими і перевірити надійність:

 • ґумовий ущільнювач;
 • штапик;
 • щільність монтажної піни.

Є маса способів, як зробити це акуратно. Важливо не пошкодити профіль і утримують склопакет елементи.

 • Краще рішення: звернутися до фахівця. Тільки віконних справ майстер зможе знайти справжню проблему швидко і усунути її.

Від чого потіють вікна: в квартирі і всередині склопакета

Утворюватися конденсат може з різних сторін скла. І те, де саме з’являються краплі вологи, вже пояснить запотівання вікон ПВХ або алюмінієвих.

Найпоширеніший варіант випадання конденсату-це з боку приміщення. Щоб визначити, від чого потіють вікна в квартирі, досить перевірити цілісність ізоляційних і ущільнюючих матеріалів, про що ми вже писали вище. Однак є ще ряд причин зайвої вологості, які ніяк не пов’язані зі всякого роду поломками.

 1. Спочатку невірно обрана комплектація віконної конструкції. Помилка могла бути допущена через бажання заощадити гроші. Чим тонше профіль і менше повітряні камери, тим вікно дешевше. Однак і холодніше теж. Економ варіант не зможе вирівнювати перепад температури між житловим приміщенням і вулицею.
 2. Занадто широкий підвіконня. У плануванні більшості будинків батареї встановлюються під вікнами. Тепло від них служить бар’єром для холоду, що виходить від стекол. Якщо підвіконня накриває батарею повністю, то бар’єр не працює, що і веде до появи води на склі.
 3. Великий термін служби. У всього є термін експлуатації. Якщо вікно встановлювалося більше 20 років тому, то найімовірніше сталася його «втома», знос всієї конструкції або якихось окремих частин.

Відсутність вентиляції-ще одна причина появи конденсату. Металопластикові та алюмінієві вікна служать надійною ізоляцією приміщення від вулиці. У квартирі утворюється власний мікроклімат, в якому збирається волога від прийняття гарячої ванни, приготування їжі, миття підлоги і так далі. Якщо в будинку погано працює витяжка, то конденсат буде випадати на скла. А уникнути цього допоможе провітрювання.

 • Рішення: консультація з майстром. Він визначить, необхідна заміна вікна або можна обійтися невеликим ремонтом, який ви зможете зробити навіть без допомоги професіоналів.

Чому потіють склопакети всередині конструкції

Поява крапель води зовні стекол можна пояснити безліччю причин. І вибрати вірну може тільки фахівець. А ось чому потіють склопакети всередині, легко зрозуміти навіть без досвіду.

Пакет зі скла-це замкнута конструкція, яка повністю герметична. Склеювання відбувається в умовах заводу.

Тоді чому потіють пластикові вікна між стеклами-сталося порушення шару клею, що призвело до розгерметизації склопакета.

 • Рішення: звернутися до підрядника. Якщо термін гарантії не закінчився, можна розраховувати на заміну.

Коли вікна ставилися давно і гарантійні зобов’язання завершені, рішення може бути тільки одне – звернутися до майстрів виробника і замовити установку нового вікна.