• м. Харків, вул. Сухумська 11
  • м. Київ,  Дніпровська наб. 17, корп.З
  • Безкоштовна доставка по Україні
Продування у пластикових вікнах

Продування у пластикових вікнах

Насамперед потрібно визначити причини продування пластикових вікон. Далі ми розглянемо їх по порядку зменшення частоти подібних випадків.

Нові вікна встановлюються в першу чергу, щоб зробити будинок чи квартиру теплішою, затишною. Але ось приходить зима, і ви виявили протяги від віконних отворів. Що робити? З цієї статті ви дізнаєтесь, як усунути продування у пластикових вікнах:

  • в зоні притиску стулки, що відкривається, до рами;
  • з-під ущільнювального контуру;
  • з-під штапика;
  • з боку укосів.
Produvanie v plastikovyh oknah 1

1. Притиск стулки та рами недостатній

Визначити, що джерело проблеми саме у цьому, не складно. Можна використати кілька методів:

  • Аркуш паперу А4. Відкрийте вікно, вставте аркуш паперу між стулкою і рамою вікна, закрийте вікно і спробуйте витягнути листок. Якщо папір легко виходить, недостатнє притискання стулки до рами. Протестуйте таким чином стулки, що відкриваються з усіх боків — вгорі, внизу, в двох точках зліва і праворуч.
  • Використання свічки. Засвітіть полум’я і повільно пройдіться по периметру поряд із стиком між стулок і рамою. Якщо є проблеми з притиском, ви побачите язичок, що відхиляється.
  • Зовнішній огляд. Відкрийте стулку та уважно огляньте раму. За наявності щілин збиратиметься пил.

Швидше за все потрібне регулювання пластикових вікон від продування, а точніше – фурнітури.

Перший етап – вирівнювання положення стулки. У закритому положенні зробіть олівцем позначки на рамі в точках розташування кутів стулки, а також посередині кожної сторони. Якщо фурнітура виставлена правильно, нахлест секції, що відкривається, і рами з усіх боків становить 8 мм. Допускається відхилення трохи більше 1 мм. Відкривши вікно, ви зможете виміряти відстань від позначок до краю рами. Якщо воно не відповідає рекомендаціям, потрібне регулювання петель.

Запасіться шестигранником на 4.

Зніміть декоративну накладку із пластику на нижній петлі та знайдіть регулювальний гвинт. Його обертання за годинниковою стрілкою піднімає стулку, проти годинникової опускає.

Для регулювання по горизонталі призначений бічний гвинт на нижній та верхній петлях. Обертання за годинниковою стрілкою відсуває стулку від петель, проти годинникової наближає. Так можна виставити нижню та верхню частини.

Подібна операція потребує високої точності та застосовується рідко. Для її виконання набагато простіше викликати майстра Екіпаж.

Після виставлення стулки знову потрібно перевірити притискання. Якщо проблема залишилася, слід провести регулювання «зима-літо». Для цього поверніть стулку вікна на 90 градусів і знайдіть, де розташовані цапфи на торці профілю секції, що відкривається. Обертання гвинта під шестигранник під час годинникової стрілки посилить притиск, а у зворотному напрямку — послабить його. Залежно від встановленої фурнітури, по периметру стулки розташовано кілька ексцентриків (цапф), зазвичай від 3 до 8 штук. Це дозволяє працювати тільки там, де справді виникають проблеми з продуванням.

2. Ущільнювач втратив свої якості

Дуже часто причини продування пластикових вікон – знос гумок. Огляньте їх уважно. Задубіла поверхня, пошкодження – привід терміново замінити контур ущільнювача.

Термін життя хорошого ущільнювача становить близько 10 років за умови, що його регулярно очищають та змащують силіконовим мастилом.

Таким чином, заміна — також не часта операція. До того ж потрібно правильно підібрати новий розхідник точно під модель вашого пластикового профілю. Найкраще звернутися до досвідченого майстра. Особливо якщо гумка була запресована.

Produvanie v plastikovyh oknah 4

3. Продуває по периметру рами з боку укосів

Зазвичай, це наслідок того, що монтажний шов втратив свої теплоізоляційні властивості або спочатку був виконаний неправильно.

Для заповнення монтажного шва застосовується спінений поліуретану. Це дуже теплий матеріал, але боїться ультрафіолету та вологи. Його потрібно відразу закривати за допомогою штукатурки, сайдингу чи інших матеріалів для обробки укосів.

Якщо укоси залишалися відкритими дуже довго, перед оздобленням потрібно видалити стару піну і задути шви заново.

Зазвичай продування з боку укосів також супроводжується пліснявою. Саме тому ми рекомендуємо нашим клієнтам вибирати теплий монтаж з використанням бар’єрних плівок та ПСУЛ. За такої установки піна не контактує із зовнішніми факторами за жодних обставин.

4. Дує з-під штапика

Це трапляється, якщо постраждав ущільнювач склопакета або дефекти рами. Самостійно подолати таку проблему не вийде. Краще навіть не починати, щоби не зламати пластикове вікно. Вам потрібна допомога майстра.

Довірте усунення продування пластикових вікон у Харкові та Києві досвідченим фахівцям компанії Ekipazh. Вони надають якісні послуги, на які діє гарантія.

Зробити замовлення!

щоб зробити замовлення або отримати консультацію експерта, заповніть, будь ласка, свої дані: