• м. Харків, вул. Сухумська 11
  • м. Київ,  Дніпровська наб. 17, корп.З
  • Безкоштовна доставка по Україні
Точка роси: визначення і, причому тут пластикові вікна

Точка роси: визначення і, причому тут пластикові вікна

Межа, на якій зустрічається холодне повітря вулиці з теплим мікрокліматом приміщення – це точка роси. Пластикові вікна мають до неї безпосереднє відношення, та й будь-які інші: алюмінієві, дерев’яні. А все тому, що саме вікна є слабкою ланкою в системі утеплення будинку. Конкретніше-скло, як найтонший матеріал, який відгороджує кімнату від впливів ззовні.

Неправильний розрахунок точки роси вікна призводить до утворення поту. А робити цей розрахунок повинен замірник, перед установкою віконної конструкції. Однак є й інші причини випадання конденсату.

Якщо ви бачите воду на стеклах, то можете бути впевнені, що присутній один з факторів або сума декількох:

  • порушена герметичність;
  • неправильно встановлений профіль;
  • неповноцінно проведена ізоляція зазорів між рамою і стінами;
  • не враховані санітарні норми провітрювання;
  • вийшла з ладу фурнітура;
  • встановлений занадто широкий підвіконня;
  • обрана комплектація Не підходить для приміщення.

Це лише першочергові причини, чому з’являється волога. Їх набагато більше, і всі вони-це наслідок неправильної експлуатації ПВХ конструкцій.

Де можливе утворення точки роси: чи тільки вікна слабка ланка

конденсат на откосах

Скла – найтонший матеріал, а тому на них найчастіше виникає конденсат. Однак точка роси на пластикових вікнах не завжди говорить про проблему саме з склінням. Відповідно і вода з’явиться не тільки на стеклах, але і інших поверхнях кімнати.

  1. Волога на стіні з прорізом. Проблема в ній, якщо встановлені віконні конструкції з енергозбереженням, а вода все одно періодично з’являється на стеклах. Як правило, така стінка може бути частиною старого будинку, на етапі будівництва якого не особливо приділялася увага утепленню.
  2. Конденсат на укосах. З’являється, якщо є мікрощелі в стиках між рамою і стіною. Вони недостатні, щоб робити повітрообмін і виключити запотівання.
  3. Випаровується на всіх поверхнях, в тому числі на стелі. Спостерігається, якщо в будинку засмічені віддушини. Зона ризику-кухня, так як випаровуванню від киплячих каструль нікуди виходити через відмінну герметичності сучасного ПВХ скління.

Щоб знайти реальне слабка ланка і виключити запотівання, необхідно вивчити всі фактори його появи. І лише прибравши кожен, можна говорити тому, що в приміщенні з’явиться здоровий мікроклімат.

Однак навіть якщо виправити всі недоліки в плануванні і вентиляції, все одно не можна виключати появу конденсату. І справа тут у фізиці. 

  • Точка роси склопакета-це температура, при якій з повітря виділяється пара.

Відбувається перетворення газу в рідину тоді, коли відбувається зіткнення двох Т (°C) з різницею близько 10 поділів і відносної вологості 50 %.

Знаходження точки роси при установці пластикових вікон

Майстри будівельних спеціальностей, в тому числі монтажники віконних конструкцій, враховують показники вологості і температури згідно санітарним нормам ще на етапі планування своєї роботи. Саме від їх розрахунків залежить, якої товщини повинна бути цегляна кладка. А у випадку з склінням визначають, якою має бути комплектація.

Точка роси при установці пластикових вікон різна для приміщень різного призначення. Наприклад, для складського, запотівання трапиться, якщо на склі буде температура 2,8 °C, тоді як для житлової кімнати – 10,2 °C. А все тому, що існує залежність від допустимої вологості повітря в будинку, що наочно видно в таблиці.

Вологість повітря (%)
t (°C) в приміщенні304050
+201,969,3
+212,86,910,2
+223,67,811,1
+234,58,712
+245,49,612,9

На перетині градусів в кімнаті і відсотка вологості, показана температура на склі, при якій з’являться краплі. Те, до якого показника може опуститися показник на склі, залежить від того, який склопакет обраний, а не тільки від погоди і спека опалювальної системи.

Виходить, що точка роси на вікнах безпосередньо залежить від комплектації металопластикової конструкції. Якщо встановлений двокамерний склопакет з енергозбереженням, то температура на його поверхні буде, як мінімум на п’ять градусів вище, ніж на однокамерному. А значить, значення Т (°C), при якому скла запотівають, буде відсунуто.

Конденсат на нових пластикових вікнах, яким немає і року

Якщо установка була відносно недавно, і почала з’являтися волога на склі, то проблема може бути в різних факторах. Але точно одне: якщо конденсат на нових пластикових вікнах з’явився не відразу, а через місяці, то вина не в установці і не у виборі комплектації склопакета.

При разових появи поту, можна говорити про порушення температурного режиму, який залежить безпосередньо від вас. А при тому, що все нове, це можливо тільки в разі недотримання санітарних норм.

  • У вас ніколи не з’явиться вода на стеклах, якщо робити провітрювання два рази на добу. Немає можливості відкрити навстіж через погодні умови – буде досить щілинного провітрювання.

Коли конденсат став з’являтися на новому ПВХ склінні з приходом перших заморозків, є сенс задуматися про перевірку цілісності всіх контурів: гумових ущільнювачів, штапиків. Перевірити, чи немає продування між рамою і укосами, чи не надходить холод між рамою і підвіконням або під ним – як варіант, десь не вистачило монтажної піни. 

  • Викликайте майстра компанії-установника, поки не вийшов гарантійний термін. Спеціаліст перевірить причини і усунути їх. Можливо, буде потрібно заміна ущільнювача або фурнітури – питання вирішується протягом 30 хвилин.

Важливо пам’ятати, що причина крапель води на склі – це завжди перепад температури в будинку і на вулиці при дотриманні певної вологості. Людина не в силах впливати на погодні умови, але здатний змінювати мікроклімат у власному будинку. Тому ви цілком можете знизити випаровування на кухні і у ванній, прочистити віддушину, частіше включати витяжку або провітрювати, і то випаровування не буде утворюватися.