Розсувні системи

Розсувні системи

Компанія «Екіпаж» спеціалізується на виготовленні висококласних металопластикових конструкцій та пропонує клієнтам різні варіанти відкривання / закривання, включаючи і прогресивні розсувні віконні системи. Наприклад, розсувні системи RotoPatio допомагають домогтися максимального комфорту в різних типах приміщень, економлять простір. Все частіше стають популярними не тільки в ресторанах, готелях і офісних будівлях, але і в склінні в квартирах, перетворюючи балкон в зимовий сад.

За неухильним зростанням популярності металопластикового скління в Харкові і Україні було помітне збільшення попиту на розсувні системи. Якщо раніше вони, як правило, зустрічалися переважно в офісних приміщеннях і іноді використовувалися на терасах або в зимових садах, то сьогодні сфера їх застосування активно розширюється. Так, розсувні системи в Харкові можна побачити в різних житлових квартирах і приватних будинках, тобто буквально всюди, де це зручніше, ніж звичайні орні вікна чи двері.

Розсувні системи в Харкові: де застосовуються

Сфера використання таких механізмів сьогодні практично не обмежена. Поставити їх можна в будь-яких приміщеннях незалежно від призначення (житлові, комерційні, офісні, виробничі і т.д.). Оскільки на розсувні віконні системи ценавсе ж вище, ніж на поворотно-відкидні аналоги, то більш раціональним їх використання буде в таких випадках:

 • для грамотного зонування офісних просторів;
 • на терасах, верандах або в альтанках;
 • в зимових садах;
 • в приватному житловому будівництві, в тому числі при реалізації панорамного виду в житлових кімнатах, організації виходу на прибудинкову територію або до басейну;
 • в умовах обмеженого простору. Так, цілком логічно вибрати розсувні віконні системи на балкон або лоджію, малогабаритну кухню, де звичні поворотні стулки крадуть майже все вільне місце і сильно заважають у відкритому вигляді.

Це відмінний вибір в тих ситуаціях, коли традиційні варіанти відкривання / закривання реалізувати технічно неможливе, але і просто глухі стулки не підходять, адже потрібно забезпечити вхід / вихід або ефективне провітрювання.

Розсувні віконні системи на балкон

okna razdvizhnie patio

На лоджіях можуть використовуватися як для зонування (балконний блок) із суміжною кімнатою, так і для безпосереднього скління (балконна рама). Особливо доречними такі рішення можуть бути при дефіциті площі (малій глибині лоджій і балконів) і / або ж великих площах.

«Розсуненням» на базі ПВХ дозволяють домогтися максимального комфорту без збитку теплоізоляційним параметрам. Але важливо враховувати, що важать такі конструкції більше, а значить, попередньо наші фахівці повинні оцінити стан плити основи і / або парапету, і відштовхуючись від цього, визначити відповідний вид і варіант комплектації (профіль, склопакет).

Розсувні системи: принципи дії та основні переваги

Такі конструкції відрізняються на тлі стандартних механізмів відкривання стулок і дверей, які передбачають поворот (розорювання) і / або відкидання на провітрювання. В цьому випадку в залежності від конкретного варіанту реалізації відбувається або зміщення рухомих секцій по напрямних паралельно глухим частинах вікна (двері), або складання «гармошкою». В результаті простір перед прорізом можна використовувати більш раціонально. Плюс навіть великі стулки не доставляють незручностей при відкриванні / закриванні.

Перевага розсувних систем компанії «Екіпаж»:

 • у відкритому вигляді не захаращують вільний простір;
 • дозволяють максимально ефективно використовувати підвіконня, в тому числі для зберігання речей;
 • виключають ймовірність пошкодження стулок через пориви вітру (протяги не призводять до закриття або ударам об стіни / меблі);
 • дають можливість розміщувати поруч з віконним прорізом різні меблі і предмети інтер’єру;
 • дозволяють збільшувати площу без шкоди для зручності, що сприяє ефективному світлопропускній якості.

Потрібно розуміти, що на розсувні системи ціна вище, ніж на рішення з традиційними механізмами. Але крім описаних вище плюсів «розсунення» має і доволі сильні сторони металопластикових конструкцій, включаючи легкість експлуатації, високі звуко- і теплоізоляційні властивості, простий догляд, стійкість до атмосферних впливів, привабливий зовнішній вигляд, довговічність і надійність.

Roto Patio має такі типи розсувних систем:

 • ROTO In-Line Sliding;
 • ROTO PATIO S/Z;
 • ROTO PATIO LIFE.

Коротко про кожного:
ROTO In-Line Sliding ставляться навіть у невеликих приміщеннях. Допомагають заощадити простір. Система фурнітури підходить для вікон з алюмінію, дерева або пластику, а високий захист від корозії забезпечує спеціальне покриття.

Системи ROTO PATIO S / Z мають зручну похило-розсувну систему.
Стандартна фурнітура для віконних систем PATIO S витримує масу до 160 кг. Це дозволяє збільшувати площу скління, як в індивідуальному, так і в масовому будівництві. При цьому дотримуючись усіх вимог з енергозбереження (при використанні відповідних склопакетів).


Фурнітура Rоto Patio S застосовується з паралельно-зсувними системами з пластику і дерева:

 • Patio 100 S:

– Вага стулки до 100 кг;
– Ширина стулки по фальці 600-1250 мм;
– Висота стулки по фальці 600-2350 мм.

 • Patio 160 S:

– Вага стулки до 160 кг;
– Ширина стулки по фальці 600-1650 мм;
– Висота стулки по фальці 600-2700 мм.

Roto Patio Z додатково оснащена примусовим управлінням. Її стандартна фурнітура дозволяє виготовляти паралельно-зсувні вікна з масовою рухливістю стулки 200 кг. для дерев’яних і пластикових систем при цьому зберігаючи всі теплоізоляційні та енергозберігаючі функції.
Фурнітура Roto Patio Z, оснащена примусовим управлінням, дозволяє при повороті ручки автоматично переводити стулку в положення «відкинуто» або «закрито». В ручному підведенні і притиску стулки, при відкритті/закритті стулки, більше немає необхідності.


Фурнітура Roto Patio Z застосовується паралельно-зсувними системами з пластику і дерева:

 • Patio 160 Z:

– Вага стулки до 160 кг
– Ширина стулки по фальці 720-2000 мм
– Висота стулки по фальці 900-2700 мм

 • Patio 200 Z:

– Вага стулки до 200 кг
– Ширина стулки по фальці 1050-2000 мм
– Висота стулки по фальці 900-2700 мм


ROTO PATIO LIFE має додаткову функцію зламостійкості. Призначена для віконно-дверних систем і управляється за допомогою ручки середнього замикаючого протизламного елемента. Щілинне провітрювання непомітно з боку вулиці при цьому, зсувні вікна повністю залишаються замкнені.
І ще один плюс: Patio Life може оснащуватися електро-магнітним датчиком MVS. Таку ступінь безпеки може забезпечити тільки компанія Roto.