• м. Харків, вул. Сухумська 11
  • м. Київ,  Дніпровська наб. 17, корп.З
  • Безкоштовна доставка по Україні
Вибір найкращого ущільнювача для пластикових вікон

Вибір найкращого ущільнювача для пластикових вікон

Незважаючи на свою довговічність, ущільнювачі для пластикових вікон є витратними матеріалами і періодично потребують заміни.

Незважаючи на свою довговічність, ущільнювачі для пластикових вікон є витратними матеріалами і періодично потребують заміни. Вона потрібна, якщо ви виявили, що:

  • по периметру стулки, що відкривається, почало піддувати;
  • поверхня контуру задубіла, після відкривання вікна не відновлює форму, вкрилася тріщинами та розривами;
  • знизилася шумоізоляція вікна;
  • під час дощу на підвіконня затікає вода;
  • поміщений між рамою та стулкою лист А4 при закритому вікні легко вислизає, а переведення вікна на зимовий режим проблему не вирішує.

У середньому заявлений виробником термін експлуатації стрічки ущільнювача становить від 5 до 15 років. На сонячній стороні він тяжіє до меншого значення через активне опромінення ультрафіолетом. Але це для якісних виробів. Непоодинокі випадки, коли вже на третій-четвертий сезон від «гумки» залишається незрозуміла субстанція, що розсипалася. Це означає, що виробник вікна спочатку використовував комплектуючі низької якості. Тому замовляти нові металопластикові конструкції слід у відповідальних компаній із перевіреною репутацією.
У цій статті ви знайдете рекомендації, як купити ущільнювач для пластикових вікон гарної якості та виконати роботи із його заміни самостійно.

Який ущільнювач для пластикових вікон має кращі характеристики?

17. uplotniteli dlya plastikovyh okon 4

На даний момент металопластикові конструкції можуть комплектуватися кількома типами ущільнювальних вставок:

  • EPDM чи синтетичний каучук.
  • TPE або термопластичний еластомер;
  • силікон;
  • натуральна гума;
  • комбіновані.

Для всіх цих матеріалів характерна висока еластичність, завдяки чому вони є ефективною перешкодою для повітряних потоків і атмосферних опадів. Розглянемо кожен із них по порядку.

Ущільнювач для пластикових вікон на основі EPDM

Це синтетичний полімерний матеріал на основі етилен-пропілен-дієнового мономеру, зазвичай чорного кольору. Він показує високу стійкість атмосферним впливом, таким як озон, ультрафіолет, перепад температур аж до -40 градусів Цельсія, маючи при цьому високу еластичність, міцність і довговічність. Другий важливий чинник — сировина для його виробництва є дуже доступною, а технологія налагоджена. Ці ущільнювачі для пластикових вікон можна купити за відносно низькою ціною в будь-якому спеціалізованому магазині.

Єдиний його недолік — матеріал потребує регулярного догляду у вигляді очищення та мастила, інакше деструктивні процеси розпочнуться раніше запланованого терміну.

Ущільнювач для пластикових вікон TPE

Ця назва поєднує цілий клас термопластичних каучукоподібних матеріалів. Хімічно його вважатимуться модифікованим ПВХ. TPE має гарну еластичність і гнучкість, але вона трохи нижче, ніж у EPDM. Дуже стійкий до УФ-променів, атмосферних факторів та хімічних речовин. Ущільнювач для пластикових вікон із TPE можна зварювати, утворюючи цілісний контур без швів. Ціна на нього буде мінімальною.

Цей матеріал спочатку йде як сірий, але добре піддається фарбуванню у різні кольори.

До недоліків можна віднести той факт, що якщо матеріал довго перебуває у стислому стані, він здатний деформуватися.

Віконні ущільнювальні елементи на основі інших матеріалів

17. uplotniteli dlya plastikovyh okon 2

На ринку України можна зустріти:

  • Силіконові ущільнювачі для пластикових вікон — показують чудову еластичність, але легко пошкоджуються механічно і будуть значно дорожчими за попередні варіанти.
  • Натуральна гума з каучуку з додаванням сажі – мають відмінну зносостійкість, але через більш дорогу сировину відносяться до високого цінового діапазону і зустрічаються значно рідше.
  • Комбіновані хоч і більш популярні у дерев’яних конструкціях, також іноді застосовуються у пластикових вікнах. Один з варіантів – губка на основі полімеру, закрита захисною оболонкою з матеріалу з високою стійкістю до атмосферних факторів.

У момент замовлення пластикового вікна ви не зможете вибрати тип ущільнювача. Максимум, що вам запропонують різні кольори. Це пов’язано з тим, що кожен профіль орієнтований на певну конфігурацію контуру, і виробник конструкцій вже підібрав оптимальне рішення.

Тому при заміні ущільнювача для пластикового вікна слід купити вставку відповідного типу. Вони зазвичай класифікуються за маркою профільної системи WDS, Rehau і так далі. Її можна побачити на торці профілю.

Якщо визначити точно тип профільної системи неможливо, можна купити ущільнювач для пластикових вікон універсального типу.

Додатковий ущільнювач для пластикових вікон: чи потрібний він?

Йдеться про контур, не передбачений конструкцією профілю. Зазвичай це поролон із клейкою основою. Як показує практика, ефекту ви практично не відчуєте. Але через порушення конфігурації притвора збільшується навантаження на фурнітуру. Такий підхід украй не рекомендований.

Чи можна замінити віконний контур ущільнювача самостійно?

Якщо гумки просто вставлені у відповідний паз, технічно немає нічого складного. Достатньо витягти старий контур і на його місце акуратно помістити новий.

Дуже важливо – вклеювати нову стрічку ущільнювача заборонено!

Для впаяного ущільнювача технологія заміни досить складна та трудомістка.

Якщо ви не впевнені, що у вас все вийде, сміливо викликайте майстра «Люкс вікна». Наш спеціаліст підбере потрібний ущільнювач для пластикових вікон і якісно виконає не тільки його заміну, але й регулювання вікна.

Зробити замовлення!

щоб зробити замовлення або отримати консультацію експерта, заповніть, будь ласка, свої дані: