• м. Харків, вул. Сухумська 11
  • м. Київ,  Дніпровська наб. 17, корп.З
  • Безкоштовна доставка по Україні
Гарантія та термін служби ПВХ-вікон

Гарантія та термін служби ПВХ-вікон

Купівля віконних конструкцій — відповідальний момент. Важливо не тільки вибрати той виріб, що відповідатиме очікуваним умовам експлуатації за робочими характеристиками, органічно вписуватиметься в інтер’єр приміщень та екстер’єр всієї будівлі. Етап, про який не можна забувати при оформленні покупки на металопластикові вікна, — гарантія від виробника.

Скільки можуть служити вікна ПВХ, яка тривалість гарантії?

Відповідно до запевнень багатьох сучасних виробників, металопластикові вікна здатні безпроблемно служити протягом кількох десятків років. Деякі компанії відкрито заявляють, що їхні віконні системи зберігатимуть свої експлуатаційні характеристики 40, 50, навіть більше років. Однак гарантія дається лише на 3-5 років. У зв’язку з цим у потенційних покупців виникає закономірно низка питань щодо якості конструкцій, юридично правильного оформлення угоди.

Насправді, враховуючи технології, які використовуються сьогодні у виготовленні металопластикових вікон, а також якість самого матеріалу, всіх комплектуючих, такі конструкції є міцними, надійними, практичними, функціональними. При правильному догляді та обслуговуванні ПВХ вікна не виходять з ладу кілька десятків років.

Гарантія надається лише на 3-5 років, оскільки при розрахунку періоду враховуються середньостатистичні навантаження, а не конкретні умови експлуатації. Плюс саме 3 роки — це той час, який регламентується мінімальним гарантійним терміном відповідно до актуальних законодавчих норм України.

Що може вплинути на термін служби вікна ПВХ?

Металопластикові вікна, попри те, що теоретично їх термін служби повинен бути дуже тривалим, можуть передчасно виходити з ладу з таких причин:

  • не виконується обслуговування елементів фурнітури, що рухаються;
  • надання надмірного фізичного зусилля при відкриванні, закриванні вікон, зміні положення стулки;
  • не відстежується стан ущільнювача, не виконується за правилами догляд за ним або своєчасна заміна;
  • невідповідні умови складі, де ПВХ вікна зберігаються до моменту реалізації.

Важливо знати, що гарантія діє лише в тому випадку, якщо власник металопластикових вікон дотримувався рекомендацій виробника і не порушував базових умов експлуатації системи.

На що надається гарантія у вікнах ПВХ?

Власне на всі компоненти конструкції виробник повинен надати гарантію, а це:

Також враховується гарантія на монтажний шов. Її надає та компанія, яка займається встановленням системи.

Які документи перевірити при покупці металопластикового вікна?

Під час покупки вікна ПВХ важливо не тільки візуально і шляхом практичної перевірки функціональності системи перевірити технічну справність кожного елемента. Щоб мати право на вирішення ситуації з пошкодженнями по гарантійному випадку, покупець повинен переконатися, що компанія має наступний перелік документів:

  • ліцензія на право ведення діяльності у цьому секторі;
  • сертифікати, якими підтверджується заявлена висока якість кожної складової віконної системи відповідно до актуальних норм ДСТУ;
  • допуски на виконання робіт спеціалістами, які займаються збиранням конструкцій.

Якщо виробник надає гарантію лише на 1-2 роки, це свідчить про пряме порушення чинних норм законодавства. Якщо ж гарантія дається на період більш ніж 10 років, має сенс перевірити репутацію компанії, щоб подібна заява не була рекламним ходом недобросовісного виробника з метою залучення більшої кількості клієнтів.

Зробити замовлення!

щоб зробити замовлення або отримати консультацію експерта, заповніть, будь ласка, свої дані: