• м. Харків, вул. Сухумська 11
  • м. Київ,  Дніпровська наб. 17, корп.З
  • Безкоштовна доставка по Україні
Захист пластикових вікон від ударної хвилі

Захист пластикових вікон від ударної хвилі

Ми всі прокинулися 24 лютого 2022 року в іншій, страшній та небезпечній реальності. Завдяки титанічним зусиллям Захисників та Захисниць України більшість із нас може продовжувати жити у своїх містах, своїх будинках. Але такі реалії сучасної війни, що під ударом може бути будь-яка точка на карті нашої країни у будь-який момент часу. Окрім артилерійських снарядів, мінометного вогню та РСЗВ величезну небезпеку для житлових районів несуть ракети та дрони. Навіть якщо немає прямого влучення, вибухова хвиля перетворює на зброю все навколо, у тому числі будівлі та елементи їх конструкцій.

Велика проблема – скло. Розлітаючись уламками із величезною швидкістю, воно здатне завдати тяжких, іноді несумісних із життям поранень. Тому кожному мешканцю України потрібно знати, як захистити пластикові вікна від ударної хвилі.

Обмовимося відразу, не йдеться про збереження самої конструкції. Якщо епіцентр вибуху поряд, це неможливо зробити. Завдання — убезпечити людей, що перебувають у приміщенні, від осколків.

Скотч – універсальний та доступний матеріал, щоб заклеїти вікна на випадок вибуху

Оптимальний варіант – саме звичайний дешевий скотч. Еластична полімерна основа має дуже високу адгезію зі склом. Приклеєні до неї уламки отримують набагато менший радіус розльоту. Швидкість також амортизується.

Щоб досягти хорошого результату, краще наклеїти стрічки частою решіткою або сніжинкою. Чим більша площа скла виявляється перекритою, тим ефективніший захист.

Якщо є можливість, вибирайте прозорий скотч. Він не такий помітний на вікні і пропускає світло всередину приміщення.

Багато хто намагається зробити все те ж саме за допомогою малярського скотчу з паперовою основою (жовтенький такий). Він розроблявся для тимчасового захисту поверхонь при фарбувальних та штукатурних роботах. Одна з вимог – швидке безслідне видалення. Клей, що використовується, не здатний утримати скло, як, власне, і неміцний папір. Його застосування для захисту вікон від ударної хвилі дає швидше психологічне заспокоєння.

Найкращий результат як захист пластикового вікна від ударної хвилі забезпечує армований скотч підвищеної міцності. У побуті та техніці він використовується для герметизації тріщин та стиків водопровідних труб, різних поверхонь. Додаткові текстильні волокна в основі мають дуже високу міцність. Розліт уламків буде мінімальним. Але зняти його надалі безслідно у вас навряд чи вдасться.

Використання тканини для зміцнення вікон

У зоні активних бойових дій доступ до різних товарів дуже обмежений. Тому пропонуємо також кілька альтернативних методів захисту вікон від вибухової хвилі. Серед них – тканинні смужки.

Використовувати краще міцне, але не товсте, ткане бавовняне полотно. Наприклад, постільна білизна. Його потрібно нарізати смугами завширшки приблизно 3-5 см.

Другий крок – приготувати клейстер. Відміряйте 500 мл холодної води. У склянку всипте 3 столові ложки пшеничного борошна і залийте її водою. Ретельно розмішайте, щоб не було грудок. Воду, що залишилася, потрібно закип’ятити і влити в неї борошняну суміш, постійно перемішуючи. Коли маса набухне і загусне, клейстер готовий.

Розміщуйте в нього тканинні смужки і наклеюйте на скло навхрест.

Можна зустріти поради обклеювати вікна у такий же спосіб, використовуючи папір. Ефективність такого захисту практично близька до нуля. Ми не рекомендуємо покладатися на цей метод.

Захист пластикових вікон від ударної хвилі за допомогою підручних засобів

Можна скористатися будь-якими речами, що мають достатню в’язкість для проникнення уламків та інерційність. Наприклад:

  • Закладіть отвори вікон щільними рядами книг, журналів, макулатури. Папір здатний розсіяти вибухову хвилю та утримати уламки.
  • Дерево — колоди, поліна — також запобігають розльоту осколків розбитого скла. Головне, щільно замостити отвір.
  • Листи фанери, ОСБ, дошки добре стримують вибухову хвилю. Потрібно міцно закріпити панелі за допомогою шурупів.
  • Пластикові ємності з водою об’ємом 5-10 літрів також допомагають амортизувати вибухову хвилю. Ними слід підпирати секції, що відкриваються, з боку ручки. При цьому стулку не потрібно закривати на замок, тільки прикрити щільно. У критичний момент така перешкода не дозволить вікну різко відчинитись і розбитися, але й навантаження на фурнітуру мінімізується. У вікон більше шансів уникнути пошкоджень.
  • Мішки з піском чи землею – гарний варіант для мешканців приватних будинків. Вони дуже ефективні навіть від уламків снарядів.
  • Старі матраци, ковдри здатні втримати більшу частину скла, що розлітається.

Більшість подібних способів захисту пластикових вікон від вибухової хвилі пов’язані з низкою незручностей. Наприклад, недостатньою освітленістю приміщень вдень. Але коли на іншій шальці терезів — безпека, вибір очевидний.

Що робити, якщо через «прильоти» пластикові вікна виявилися пошкодженими

Поломки, спричинені вибуховою хвилею, складно класифікувати. У кожному випадку потрібен індивідуальний огляд пластикового вікна. Фахівці Екіпаж готові допомогти з відновленням конструкцій. Звертайтеся, якщо ви виявили:

  • тріщини, розбиті шибки у склопакетах;
  • проблеми у роботі фурнітури;
  • щілини чи деформацію у профілі.

Майстер виїде на об’єкт, визначить масштаб проблеми та запропонує оптимальні способи виправлення ситуації.

Зробити замовлення!

щоб зробити замовлення або отримати консультацію експерта, заповніть, будь ласка, свої дані: