Оздоблення укосів захищає монтажну піну, якою заповнюється зазор між рамою вікна та стіною. Піна є чудовим утеплювачем, але погано переносить вплив вологи, перепадів температур та ультрафіолету. Без обробки укосів матеріал згодом втратить свої властивості та почне руйнуватися. Це здатне призвести до утворення протягів та появи конденсату на віконному блоці.
Про те, як закласти укоси після встановлення пластикових вікон з вулиці, слід подумати відразу після виконання монтажних робіт. Особливо якщо попереду зима і дощова погода.
Вплив негативних чинників, що впливають зсередини приміщення, зазвичай настільки критично. Ці роботи цілком зачекають своєї черги щодо загального ремонту приміщення. Якщо, звичайно, це станеться у найближчі півроку.
Як закласти віконні укоси: варіанти підходів
Вам доступні три основні рішення на основі різних матеріалів:
- пластик;
- гіпсокартон;
- штукатурка.
Розберемо у подробицях кожен із них.
Як закласти укоси за допомогою пластикових панелей?
Пластикові панелі – це простий і швидкий спосіб обробки укосів, що застосовується всередині та зовні приміщення. Вони мають хороші теплоізоляційні властивості і допомагають знизити тепловтрати через віконні отвори. Крім цього:
- Їх легко монтувати навіть якщо у вас мінімум спеціальних навичок. Це дозволяє виконати обробку укосів самостійно, без залучення спеціалістів.
- При монтажі пластикових панелей практично не утворюється бруду та пилу. Значний аргумент, коли інші оздоблювальні роботи вже виконані.
- Для обробки укосів продаються панелі в широкому асортименті кольорів та фактур, що дозволяє підібрати їх під будь-який інтер’єр.
- Панелі зроблені з того ж ПВХ, що і віконні рами. Вони стійкі до дії вологи, перепадів температур.
- Пластикові укоси легко мити від забруднень. Достатньо мильного розчину та серветки.
До недоліків можна віднести чутливість до сильних механічних навантажень та високих температур.
Як закласти укоси після заміни вікон гіпсокартоном?
Це рішення виключно для робіт усередині приміщення, навіть якщо ви застосовуєте вологостійкий гіпсокартон. Зате його використання забезпечує чудову естетику без зайвих деталей, таких як кріпильні планки та куточки. Також:
- Це – універсальний матеріал. Гіпсокартон можна використовувати для обробки укосів будь-якої форми та складності. Він закриває навіть серйозні нерівності.
- Готову конструкцію можна пофарбувати або обклеїти шпалерами в будь-який колір та фактуру.
- Оздоблення має тривалий термін служби. За правильної експлуатації вона прослужить до 20 років.
- Під гіпсокартоном можна використовувати додатковий шар теплоізоляції з мінеральної вати чи іншого відповідного матеріалу.
Для монтажу використовують два способи – на спеціальний клей або спочатку встановлюють профілі. Фінішною обробкою зазвичай обирається фарбування.
Єдина проблема, з якою можна зіткнутися – зменшення світлового отвору через суттєву монтажну товщину такої обробки. Однак на великих вікнах це несуттєво.
Як закласти укоси після встановлення вікон за допомогою штукатурки?
Класика, яка донедавна була єдиним варіантом. Технологічно це гнучкий метод. Шар штукатурки може бути будь-якої товщини, причому змінної. Тому загалом ви отримуєте рівну поверхню без істотної зміни габаритів просвіту. Відмінно підходить для внутрішніх та зовнішніх робіт, головне правильно вибрати будівельну суміш. Її можна пофарбувати у бажаний колір.
Навіщо знадобилися інші способи закладення віконних укосів? Штукатурка має високу теплопровідність. Якщо немає можливості втопити вікно у стіни, використовувати технологію теплого монтажу та добре утеплити фасад, є ризик промерзання. У результаті в кутах поступово утворюється пліснява, яку практично неможливо перемогти.
Друга проблема – трудомісткість процесу. Для якісного гарного закладення укосів знадобиться майстер високої кваліфікації.
Якщо цікавить, як закрити укоси після встановлення пластикових вікон з вулиці, є ще кілька методів
Цілком застосовують такі способи:
- Оцинковані металеві листи із захисним полімерним покриттям. Такий сайдинг зазвичай закриває шар утеплювача.
- Сендвіч панелі є комплексним рішенням. Вони мають відмінне декоративне виконання та будуть гарним утеплювачем.
- Пінопласт чи стиродур для додаткової теплоізоляції закриває монтажний шов. Поверху клеїться малярська армуюча сітка і наноситься кілька шарів фасадної штукатурки.
Це питання дуже важливе, тому варто підійти до нього з усією увагою і довірити цю частину роботи тільки професіоналам з досвідом роботи від 5 років.