• м. Харків, вул. Сухумська 11
 • м. Київ,  Дніпровська набережна 17, корп.З
Склопакети триплекс

Склопакети триплекс

Основна проблема звичайного скла – воно крихке. Розбити навіть досить товсті аркуші не така вже проблема. Щоб підвищити безпеку приміщень, але не встановлювати на вікна та балкони решітки, було розроблено особливу технологію — скло триплекс (Triplex). Тришарова структура дозволила створити матеріал із високими антивандальними властивостями. При цьому ви отримуєте такі ж естетично прекрасні світлопрозорі конструкції.

Як виготовляється скло триплекс?

Насправді це композитний матеріал. Його основу складає звичайне скло. Однак беруться два листи, які склеюються з використанням спеціального полімеру. Клейовий шар має важливі фізичні характеристики — високу адгезію до скла, пластичність і майже повну прозорість для видимого діапазону світла.

Візуально склопакет із триплексу нічим не відрізняється від звичайного. Але навіть якщо скло буде пошкоджено, уламки залишаться «висіти» на прошарку, а не розлетяться на величезній площі.

Для виготовлення скла triplex використовують дві технології:

 • Заливна. Центральна зв’язка являє собою фотостверджувальну смолу на основі поліуретанів і метилметакрилатів. Вона наноситься на поверхню одного зі скляних шарів, а потім накривається іншим. Після цього багатошарова заготовка піддається опроміненню ультрафіолетом, що призводить до її затвердіння. За допомогою цієї технології можна виготовити будь-які комбінації, у тому числі з великою кількістю шарів скла.
 • Плівкова. Для склеювання скла використовується тонка плівка товщиною 0,3-0,5 мм із полівінілбутиралю (PVB) або термопластичного поліуретану (TPU). PVB найбільш поширений у побутовому та комерційному секторі. Технологія передбачає пресування та автоклавування за температури близько 1500 градусів Цельсія. Заводське скло триплекс найчастіше виготовляється саме таким способом. Найбільш популярні модифікації (3+3), (4+4), (5+5).

Клас міцності залежить від комбінації шарів скла та зв’язки. Під час виготовлення triplex також можна отримати додаткові технічні та декоративні ефекти.

Але використання модифікованого скла підвищує вартість скління. Компанія Ekipazh має власні виробничі потужності та готова виготовити будь-які варіанти. Однак якщо подивитися наш прайс, ціна на склопакети триплекс з двох сторін, наприклад, буде звичайно вищою, ніж на односторонні моделі і, тим більше, звичайні склопакети.

Які переваги дає встановлення склопакетів триплекс?

  Їх застосування підвищує експлуатаційний потенціал вікон та дверей.

 • Безпека. Склопакети триплекс мають високу міцність і стійкість до руйнування. У разі розбиття скла уламки зазвичай залишаються приклеєними до проміжного пластичного шару, що знижує ризик отримання травм людьми, які знаходяться поруч.
 • Звукоізоляція. Багатошарова конструкція ефективно гасить шум. Це особливо важливо для житлових приміщень або комерційних об’єктів, що знаходяться у пожвавлених районах або поряд із дорогами.
 • Енергозбереження. Зв’язування додатково виконує роль ще одного терморозриву. Втрати тепла через вікна знижуються, зменшуючи витрати на опалення та кондиціювання.
 • Захист від ультрафіолетового проміння. Незважаючи на поширену думку, що звичайне скло не пропускає ультрафіолет, це не так. Зате склопакет триплекс завдяки полімерному шару відсікає значну частину УФ-випромінювання, захищаючи від небажаної дії інтер’єр приміщень і людей, що знаходяться всередині.
 • Вищий дизайнерський потенціал. На основі скла триплекс створюються великі та прозорі скляні поверхні без видимих стиків. Такі рішення дуже потрібні в сучасних архітектурних напрямках.

Але важливо враховувати, що на склопакет триплекс ціна — вища, так само як і вага конструкцій. Це накладає деякі обмеження щодо сфери використання.

Які спеціальними характеристиками можна наділити триплекс?

Залежно від комбінації використовуваних полімерів можна отримати triplex з різними властивостями:

 • вогнестійкі;
 • куленепробивні;
 • тоновані;
 • з ефектом антизапотівання – внутрішній шар легується струмопровідним металом і при підключенні до електрики нагрівається.

Завдяки цьому спектр використання скла триплекс дуже широкий.

Де найбільш виправдане застосування склопакетів триплекс?

Багатошарове скло в першу чергу вибирається для об’єктів, де є високий ризик злому або пошкодження скління:

 • приватних будинків;
 • квартир перших та останніх поверхів житлових комплексів;
 • комерційний сектор – магазини, вітрини кафе та ресторанів, офіси, автоцентри;
 • спортивні та навчальні заклади тощо.

Компанія Ekipazh готова до проектів будь-якого масштабу та складності, які передбачають виготовлення склопакетів триплекс.

Зробити замовлення!

щоб зробити замовлення або отримати консультацію експерта, заповніть, будь ласка, свої дані: