• м. Харків, вул. Сухумська 11
  • м. Київ,  Дніпровська наб. 17, корп.З
  • Безкоштовна доставка по Україні
Енергоефективні вікна — особливості будови, монтажу, переваги

Енергоефективні вікна — особливості будови, монтажу, переваги

Сучасний асортимент віконних конструкцій представлений дуже широкого. В каталогах відомих виробників є різні моделі металопластикових виробів. Особливий попит мають енергозберігаючі вікна. Але не кожен, хто планує виконати нове скління в приміщенні, розуміє, в чому переваги таких моделей, наскільки вони рентабельні та практичні, адже ціна на енергозберігаючі вікна вище, ніж на стандартні моделі. Тому перш за все треба розібратися, в чому відмінності скління з максимальним енергозбереженням, як відрізняється конструкція та монтаж.

Чому вигідно ставити енергоефективні вікна?

В кожному приміщенні, незалежно від того, в якому регіоні воно розташоване, будуть тепловтрати в холодну пору року. Розрахунок виконується на базі декількох факторів:

  • матеріали, з яких побудовано стіни будівлі;
  • кількість вікон в приміщенні;
  • розмір віконних отворів;
  • розмір дверних отворів, їх розміщення;
  • геометричні особливості всієї будівлі;
  • площа приміщення;
  • поверх, на якому розташоване приміщення.

Найбільша кількість втрат тепла відбувається саме через вікна. Це відбувається в холодну пору року. Одночасно з цим всередину проникає гаряче повітря влітку теж через вікна, що теж додає дискомфорту. Все це вкупі сприяє підвищенню витрат на опалення та кондиціонування. Знизити ці витрати якісно допомагає саме скління, при якому використовуються енергозберігаючі вікна, ціна їх повністю виправдана тією користю, що отримує власник житла в довгостроковій перспективі.

Профілі та фурнітура

Енергозберігаючі вікна вирізняються специфічною будовою. Першою перешкодою для проникнення гарячого повітря всередину та витоку теплого повітря назовні стає профіль. Саме тому всі профілі, які встановлюють на вікна енергозберігаючі, мають велику ширину. Наступний за ступенем важливості фактор — це кількість камер.

Оптимальна будова конструкції, що мають теплозберігаючі вікна, — це наступний перелік елементів:

  • товщина профілю, що включає раму та стулки — 70-86 мм, при цьому енергозберігаючі склопакети можуть встановлюватися з товщиною 40-53 мм;
  • повітряні камери — 5 або 6 штук.
Energoefektivni vikna ukr 2

Не менш важливою для забезпечення високого рівня енергозбереження є ступінь герметизації віконної системи. Тому обов’язково в системі енергозберігаючого вікна застосовуються спеціальні матеріали, якими виконується ущільнення. Така ж функція покладається й на фурнітуру, від якої залежать можливості використання віконної конструкції в різних режимах провітрювання. 

Склопакет

Енергозберігаючий склопакет займає найбільшу площу всього віконного отвору. Тому через нього може просочуватися великий обсяг теплової енергії з приміщення. Щоб нівелювати такі ризики, сучасні виробники, що поставляють в продаж енергозберігаючі вікна, використовують різні способи заощадження. Це досягається наступними конструкційними рішеннями:

  • збільшення кількості камер — оптимальним для середньої кліматичної смуги є двокамерний енергозберігаючий склопакет, в якому розміщені два незалежні блоки, ізольовані один від одного певною товщиною повітряного прошарку;  
  • використання спеціального скла — i-скло або low-e, поверхня якого вкривається матеріалами на основі іонів срібла, внаслідок чого знижується швидкість нагрівання повітря всередині приміщення в літню спеку;
  • встановлення мультифункціонального скла — шляхом використання такого елемента досягається подвійний одночасний результат енергозбереження, за якого зменшуються втрати тепла взимку та запобігається проникнення теплого повітря всередину під час спеки влітку, але й ціна на склопакет енергозберігаючий цього типу буде значно вищою, що, однак, повною мірою виправдано експлуатаційними характеристиками системи;
  • використання спеціального аргонового газу замість висушеного повітря для наповнення камер — завдяки цьому значно підвищується ступінь теплоізоляції.
Energoefektivni vikna ukr 3

Не останню роль відіграє й товщина самого скла, крок, з яким розміщуються шари скла в склопакеті. Тому треба уточнювати попередньо всю цю інформацію у виробника, чи відповідає адекватній реальності встановлена ціна на двокамерний енергозберігаючий склопакет.

Як можна перевірити якість склопакета?

Якісні теплозберігаючі вікна пропонує виробник чи ні — можна спробувати перевірити самостійно. Для цього варто зробити наступне:

  • Піднести до поверхні скла запальничку чи інший інструмент з відкритим полум’ям. Внаслідок температурної різниці, що виникає на поверхні, енергозберігаюче скло буде відрізнятися кольором.
  • Використовуйте спеціальний пристрій, що дозволяє визначити наявність металевих елементів на поверхні скла.

Правильний підхід при виборі будь-якого способу скління — це перевага виробнику, що має гарну репутацію та пристойний досвід. В такому випадку можна розраховувати на те, що енергозберігаючі вікна будуть високої якості.

Монтаж вікна по ДСТУ

Грамотний вибір певної моделі — це лише перший крок до якісного енергозбереження. Необхідно передбачити ще декілька факторів. Наприклад, дуже важливе значення має те, хто саме буде встановлювати енергозберігаючі склопакети. Якщо монтаж виконується недбало, з порушеннями актуальних норм ДСТУ, то в результаті всі заходи, що залучені для досягнення енергозбереження, зведуться нанівець. Тож варто проконтролювати, щоб фахівці з встановлення вікон не залишили зазори, щілини, використовували лише якісні матеріали, які потрібні для ізоляції.

Кращою на сьогодні є технологія тришарового монтажного шва, за якою будова буде наступною:

  • зовнішній шар — робиться за допомогою сучасних гідроізоляційних та паронепроникних матеріалів, наприклад, ПСУС, супердифузної стрічки;
  • середній — через те, що цей шар відповідає саме за енергозбереження, він виконується з монтажної піни з певними характеристиками;
  • внутрішній — запобігає проникненню всередину приміщення вологи та пари, що досягається завдяки використанню пароізоляційних стрічок.

Додатково може виконуватися утеплення укосів, що дійсно дає свій результат, а не є способом отримання монтажниками вищого прибутку. Тому зазвичай встановлена на енергозберігаючі склопакети ціна одразу з монтажем є справедливою.

Енергоефективні вікна: переваги та недоліки

Висновок, який можна зробити стосовно того, варто чи ні встановлювати енергозберігаючі вікна, є єдиним — має сенс вибирати саме такі моделі. В результаті власник приміщення отримує наступні переваги:

  • зниження теплових втрат всередині всіх приміщень в будівлі;
  • запобігання перегріву повітря влітку всередині приміщення;
  • суттєве зниження фінансового навантаження на родинний бюджет через те, що можна буде менше ресурсів витрачати на опалення та кондиціонування.

Мінус такого рішення лише один — початкова вища ціна, яка в довгостроковій перспективі перекривається певною вигодою.

Зробити замовлення!

щоб зробити замовлення або отримати консультацію експерта, заповніть, будь ласка, свої дані: