конденсат на окнах

Що таке точка роси для пластикових вікон

Багато з Вас чули таке поняття як «плачуть вікна». Це означає, що на вікнах утворився конденсат. Утворення конденсату тісно пов’язане з поняттям “точка роси”.

Точка роси – це температура, при якій вода, що входить до складу повітря, з пароподібного стану конденсується і осідає крапельками роси на поверхні з більш низькими температурами. Зазвичай на скло Вашого вікна, тому що його температура найнижча через близькість вулиці.

Даний показник залежить від двох чинників:

  •  температури повітря;
  •  відносної вологості повітря.

Чим вище рівень вологості в приміщенні, тим більш високе значення температури точки роси. Наприклад, якщо кімнатна температура +20 С, а вологість повітря 40%, тоді конденсація води в повітрі буде утворюватися при +6 С, а при вологості 60% роса буде осідати вже при +12 С. При 100% вологості, точка роси буде збігатися з температурою.

Так чому ж з установкою нових пластикових вікон, ми стикаємося з появою конденсату на склі, схилах і навіть стінах? Відразу відзначимо, що самі ПВХ вікна не викликають появу конденсату. Просто після установки якісних металопластикових вікон змінюється мікроклімат в будинку, теплообмін і умови вентиляції. Раніше дерев’яні рами старих вікон крізь мікрощілини і мікротріщини пропускали повітря, який не давав вологи крапельками роси осідати на склі. Пластикові ж вікна володіють високою герметичністю, роблячи Ваше житло тепліше, захищають Вас від вуличного шуму. А з іншого боку, через відсутність протягів волога, що накопичились за день (ми дихаємо, готуємо їжу), осідає на склі і на холодних стінах. Металопластикові вікна підвищують вологість в приміщенні, тому його необхідно провітрювати хоча б раз в день.

Причини виникнення конденсату.

Часто причиною виникнення конденсату є неправильний монтаж вікна. Це відбувається при дуже сильному винесенні вікна з отвору назовні, через що внутрішнє скло сильніше охолоджується. Пари води, що знаходяться в прилеглому повітрі, прагнуть осісти на холодне скло у вигляді роси. Тому важливо, щоб фірма, що встановлює вікна, врахувала товщину і матеріал стін, параметри віконного блоку і правильно зробила розрахунок для монтажу.

Причиною появи роси на вікнах у ванній і на кухні є підвищене пароутворення, тому їх потрібно провітрювати частіше.

Ще одна причина, чому Ваші «вікна плачуть» – це підвіконня, які перекривають батареї, і порушують правильну конвекцію повітря. Тому в широких підвіконнях необхідно зробити отвори для декоративних решіток, які дозволять теплому повітрю підніматися до шибки.

Погана вентиляція в будинку теж може стати причиною виникнення запотівання. Не забувайте перевіряти повітропроводи і вентиляційні канали Вашої оселі від засмічення.

Причина виникнення конденсату на стінах – це погане або неправильне утеплення. Надлишок вологи в шарі штукатурки і на її поверхні може привести до псування внутрішньої обробки і утворення грибка і цвілі. Саме через розташування точки роси не слід утеплювати стіни зсередини приміщення. Точка роси зміститься ближче до внутрішньої поверхні, як наслідок, утворюється конденсат і вогкість усередині приміщення.

Для того, щоб Ваші вікна зберігали тепло і затишок, звертайтеся в перевірені фірми, які працюють на ринку досить довго, професійно і якісно проводять монтаж і несуть гарантійні зобов’язання.