конденсат на окнах

Чому пітніють вікна ПВХ

В осінньо-зимові періоди року, коли на вулиці не вщухає вітер, дощ чи сніг, хочеться сховатися в теплій квартирі. Закривши всі вікна, кватирки, щоб холод не зміг до нас дістатися. Однак якщо довго не провітрювати приміщення, то волога, яка виділяється після повсякденних побутових дій (готування їжі, сушіння білизни та ін.), накопичується в атмосфері і осідає на вікнах.

Одна частина власників вікон не звертають уваги на проблему запотівання або просто вважають її несуттєвою. Інша частина власників вікон, відразу приймається дзвонити в компанію, у якої замовляла вікна, і скаржитися на брак конструкції. Однак проблема не завжди в самому вікні!

Для того щоб не витрачати зайвого часу на пошуки винуватого, давайте спробуємо самостійно зрозуміти, які причини цього явища і як можна цього уникнути?

Щоб у всьому розібратися, варто розглянути дану ситуацію, як фізичне явище. Адже причиною запотівання вікон ПВХ є чисто фізичний процес – переходу одного стану рідини в інше при зниженні температури скла – конденсація вологи. Отже, поява конденсату на стеклах доводиться на осінньо-зимові періоди, коли температура на вулиці набагато нижча за температуру в приміщенні і вікно стає найхолоднішим місцем у квартирі. Скупчення вологи на вікнах або всередині віконних систем стає причиною появи цвілі і грибка, які з часом починають розростатися і не кращим чином впливають на організм людини (зокрема на дихальні шляхи).

Варто відзначити, що якщо проблеми запотівання не виникало зі старими дерев’яними віконними конструкціями, то, швидше за все, вони пропускали повітря всередину приміщення. За рахунок цього і відбувалося постійне продування, а конденсат не встигав накопичуватися на поверхні вікон.

Тепер, коли ми розібралися з першопричиною цього явища, варто розглянути фактори, які сприяють запітнінню вікон у Вашій квартирі.

Чому відбувається запотівання зовнішньої сторони скла (з боку приміщення)?

Якщо волога накопичується на самому вікні, всередині кімнати, то причини можуть бути наступні:

  • Погано вентильоване приміщення. Для того щоб виправити проблему, варто перевірити справність вентиляційних систем або досить просто провітрювати приміщення кілька разів на день;
  • Перекіс, викликаний неправильно встановленим вікном (не по «рівню»), що призводить до нещільного прилягання герметизирующих прокладок до стулок вікон. В цьому випадку всі претензії необхідно пред’являти компанії, яка займалася встановленням цих вікон;
  • Підвищена вологість повітря приміщення, викликана побутовими факторами (наприклад, випаровування, після приготування їжі, сушіння білизни). У цьому випадку так само допоможе провітрюванню приміщень;
  • Широкі підвіконня, які можуть перекрити вільний протяг теплого повітря від батареї вздовж вікна. Можна виконати вентиляційні отвори в самому підвіконні або поставити декоративну решітку, щоб дати тепла розумітися до скла;
  • Неправильний вибір конструкції. Таку помилку легко виправити заміною звичайних склопакетів на склопакети з двома камерами (або з енергозберігаючим і-склом), за умови, що установка профілю була проведена за всіма правилами монтажу;
  • Неправильні укоси. Укоси бажано робити з пластику або гіпсокартону, проклавши утеплювач (наприклад, мінеральну вату) між стіною і самим матеріалом.

Чому вікна «потіють» всередині конструкції, між склом?

Запотівання вікон між склом відбувається дуже рідко, при цьому поява конденсату негативно впливає на рівень теплоізоляції. Це серйозна проблема, з якою звичайний споживач самостійно впоратися не зможе і не повинен, тому що, швидше за все, це вина фірми, яка продала і встановила металопластикове вікно. Причини дуже прості:

  • Стовідсоткова недбалість від виробника – негерметичний склопакет. У цьому випадку необхідна його заміна. Але заміна тільки склопакета, а не самого профілю.
  • Неправильна установка віконної конструкції, яка спричинила розгерметизацію склопакета. Помилка будівельників при монтажі, економія на монтажній піні, неякісно встановлені укоси – все це може привести до поганої внутрішньої тепло- і пароізоляції. Подібні помилки легше попередити, тому що вони важко переборні.

Отже, підсумуємо. ПВХ вікна спрямовані на збереження тепла, а тому абсолютно герметичні. Для підтримки нормального рівня вологості Вам необхідно періодично провітрювати приміщення. Якщо проблема запотівання залишається, то ми порекомендуємо перевірити справність витяжної вентиляції і усунути джерела вогкості, наприклад, протікання труб. Підвіконня не повинні сильно закривати батареї.

Уникнути промерзання склопакета можна, якщо металопластикова конструкція на всі 100% герметична: якісний склопакет і профіль, зносостійкий ущільнювач, відрегульована фурнітура.

Професійну консультацію з будь-якого питання Ви можете отримати у продавців-консультантів в наших офісах продажів.