Сучасні віконні технології пропонують два методи встановлення – базовий і теплий монтаж вікон за ДСТУ. Останній часто називають «євромонтаж». У цій статті ми розповімо, у чому між ними принципова різниця.
Чому правильне встановлення вікон не менш важливе, ніж комплектація?
Зазвичай власники нових віконних конструкцій починають цікавитися якістю монтажу, якщо є проблеми. Їх усунення пов’язане з пристойними витратами. Тому ми в Ekipazh намагаємося переконати наших клієнтів обирати не звичайний монтаж вікон, а теплий. У виконанні наших майстрів і стандартна технологія забезпечує високі показники енергоефективності. Однак євромонтаж – це зовсім інший рівень.
Якщо ж встановлення вікон виконано зовсім погано, ви отримаєте:
- Помітні тепловтрати. Неправильно ізольовані шви дозволяють холодному повітрю проникати в приміщення, що збільшує витрати на опалення та кондиціонування. Взимку будинок буде швидше остигати, а влітку – нагріватися.
- Конденсат і цвіль. Проникнення холодного повітря через погано ізольовані шви може призвести до утворення конденсату на внутрішніх поверхнях вікон. Волога, що накопичується в цих місцях, створює сприятливі умови для розвитку цвілі, яка шкодить оздобленню і негативно позначається на здоров’ї мешканців.
- Слабкий захист від шуму. Недостатньо ізольовані шви погіршують звукоізоляційні властивості вікон. Про тишу в приміщенні можна забути.
- Зменшення терміну служби. Попадання вологи в місця недостатньої ізоляції може з часом призвести до корозії металевих елементів і руйнування монтажної піни, що скоротить термін служби віконної конструкції. Також через нерівномірне просідання раму може перекосити, через що вже страждає фурнітура і щільність прилягання стулок, що відчиняються.
- Естетичні проблеми. Поява конденсату і цвілі на вікнах не тільки шкідлива для здоров’я, а й погіршує зовнішній вигляд інтер’єру.
Таким чином, коректний теплий монтаж вікон з якісною теплоізоляцією швів забезпечує комфорт у будинку, енергоефективність і довговічність віконних конструкцій.
Як виконують звичайний монтаж вікон?
Ця віконна технологія передбачає утеплення монтажних швів тільки поліуретановою піною. Самі рами закріплюються за допомогою монтажних пластин і дюбелів.
Далі передбачається, що пінний шов буде в максимально стислі терміни захищений штукатуркою, нащільниками, пластиковими декоративними укосами або іншим сайдингом.
Проблема ось у чому. Монтажна піна – відмінний теплоізолятор, але вона не дуже стабільна. Під впливом ультрафіолету і вологи матеріал руйнується як фізично, так і на хімічному рівні. За недостатньо герметичного фінішного оздоблення вже через кілька сезонів ви виявите піддування по периметру рами, чорні цвілеві точки та інші «принади» розгерметизації.
І навіть дуже ретельне оздоблення не захищає від проблем. Водяні пари у великій кількості містяться в теплому повітрі всередині приміщення. Вони проникають крізь штукатурку всередину пінного шва і там конденсуються, зволожуючи піну.
Що робити? Замовляти встановлення вікон за ДСТУ.
Теплий монтаж вікон передбачає практично герметичну ізоляцію монтажного шва
Для цього використовують спеціальні матеріали:
- ПСУЛ або попередньо стиснута ущільнювальна стрічка з поліуретану зі спеціальним гідрофобним просоченням забезпечує ретельне ущільнення.
- Гідроізоляційна (дифузійна) стрічка захищає зовнішній бік пінного шва від потрапляння опадів і ультрафіолету, але дає змогу виходити назовні водяним парам.
- Пароізоляційна стрічка запобігає проникненню пари зсередини. Таким чином вона не зможе конденсуватися і зволожити монтажну піну.
- Нащільники для захисту монтажного шва із зовнішнього боку дають механічну міцність.
- Теплий підставочний профіль зі спіненого полістиролу високої щільності з додаванням графіту має високу твердість і жорсткість за чудової тепло- і шумоізоляції.
Тепер розберемося, як все відбувається.
Отвір ретельно очищається від пилу, сміття і ґрунтується.
До нижньої частини вікна кріпиться теплий підставочний профіль. Якщо довжини однієї планки недостатньо, місце стикування виконується сходинкою, щоб запобігти місткам холоду.
Із зовнішнього боку раму необхідно проклеїти дифузійною стрічкою. У кутах залишаються напуски близько 5 см, які між собою також скріплюються. Для кращої адгезії прокатайте спеціальним валиком лінію склеювання по всій довжині.
По периметру рами проклеюється ПСУЛ. Поступово розширюючись після зняття захисної плівки, вона заповнить собою всі можливі мікрощілини.
Тепер вікно встановлюється в отвір, вирівнюється і фіксується за допомогою клинів. Далі його необхідно закріпити анкерними пластинами.
Вільний край гідробар’єрної стрічки слід приклеїти до отвору. Потрібно забезпечити нахлест стрічки на стіну не менше 10 см. Утворену кишеню надалі буде заповнено монтажною піною. Після цього зовні зону примикання по всьому периметру захищають нащельником. Завдяки такій обробці навіть якщо ви відкладете зовнішні укоси на потім, це ніяк не вплине на герметичність і енергоефективність вікон.
Тепер прийшла черга пароізоляційної стрічки. Вона наклеюється по периметру рами з внутрішньої сторони. Закріпіть вільний край скотчем на вікні, щоб він не заважав запінюванню шва. Важливо забезпечити рівномірне нерозривне надходження піни, без пропусків і пустот, але і без надлишку. Через 30-60 хвилин надлишки піни шпателем прибираються всередину шва.
З паробар’єрної стрічки знімається захисний шар. Матеріал приклеюється до внутрішніх укосів, захищаючи монтажний шов з боку приміщення.
Тепер незалежно від типу внутрішнього оздоблення ваші пластикові вікна залишаться сухими і забезпечать максимально можливий для обраної комплектації рівень збереження тепла.
Теплий монтаж вікон повинні виконувати кваліфіковані фахівці
Віконні технології – це багато тонкощів, які відкриваються в результаті багаторічної практики. Компанія Ekipazh одна з перших в Україні запропонувала встановлення вікон з використанням бар’єрних матеріалів, ще до того, як це було закріплено в ДСТУ. Ми використовуємо сертифіковані витратні матеріали високої якості, що також впливає на кінцевий результат. Гарантія поширюється як на конструкції та фурнітуру, так і на монтаж.
Замовляйте якісний теплий монтаж вікон за ДСТУ в Ekipazh. Це інвестиція у ваш комфорт на довгі роки.