Це питання дуже важливе, оскільки вибір невідповідного варіанта може мати негативний вплив на ваше житло. Неправильно підібраний склопакет може призвести до втрат тепла, підвищеного шуму у квартирі з вулиці, а також створити проблеми з конденсатом.
Типи склопакетів
Однокамерні склопакети.
Недорогі склопакети із мінімальним рівнем теплоізоляції. У своїй структурі мають 2 скла та одну повітряну камеру. Звичайно можна і однокамерний склопакет зробити теплішим. Наприклад, додати одне або два скла енергозберігаючих (i-скло), збільшити дистанцію між склами до 24 мм і заповнити простір газом аргоном.
Однак в основному однокамерні склопакети ставлять у приміщення, де необхідно вирішити завдання захисту від зовнішнього середовища: опадів і вітру.
Двокамерні склопакети
Вже за назвою ми розуміємо, що склопакет у своєму складі має дві повітряні камери між трьома склами. Даний тип склопакета використовується при склінні опалювальних приміщень: квартири, балкони та лоджії, приватні будинки, котеджі, державні та комерційні установи, виробництва та інші. Екіпаж виробляє понад 56 формул двокамерних склопакетів.
Чим вони відрізняються? Основні відмінності це:
- глибина склопакета – може бути від 32 мм до 56 мм;
- ширина самого скла від 4 мм до 12 мм;
- тип скла: енергоефективне, скло solar, загартоване скло або триплекс;
- відстань між склом та його наповнення – для підвищення рівня звуко- та теплоізоляції краще використовувати різні відстані та, звичайно, заповнювати газом;
- колір скла.
Трикамерні склопакети
Відносно новий продукт практично не застосовується в Україні. Безумовно характеристика шумоізоляції у даного склопакета висока, як і теплоізоляції. Однак для 1-ї кліматичної зони, в якій знаходиться більша частина України, застосування трикамерних склопакетів не зовсім розумне рішення. Які ж основні мінуси:
- висока вартість – може бути на 50% дорожче, ніж двокамерний склопакет;
- низька світлопропускна здатність – 4 скла у структурі знижують даний показник;
- велика вага склопакета, що дає додаткове навантаження на стулку та підвищене навантаження на фурнітуру. Також значно ускладнює монтаж. Тому трикамерні склопакети найкраще встановлювати у глухе вікно.
Для України досягти необхідних показників теплопередачі, встановлених нормами ЄС, цілком можна з двокамерним склопакетом.
Енергозберігаючі, теплі та мультифункціональні склопакети
Енергозбереження в склопакетах, як описувалося вище, досягається за рахунок застосування у формулі склопакета i-скла, тобто скла з напилюванням іонами срібла, різної відстані між самими склами, а також заповнення простору спеціальним газом, найпоширеніший аргон.
Відіграє роль також глибина склопакета, чим вона більша, тим вищий його показник теплопередачі.
Мультифункціональне скло має багатошарове покриття, що відображає частину сонячних променів, знижуючи теплове випромінювання і залишаючи приміщення холоднішим літом і тепліше взимку. Таким чином вони дозволяють зробити комфортним перебування у приміщенні не лише у зимовий, а й у літній період. Скло солар (solar), яке є обов’язковим складником даного склопакета також трохи затемнює приміщення, що дуже актуально для сонячної сторони квартири та приватного будинку.
Спеціальні склопакети
До них можна віднести великогабаритні склопакети, структурні, пофарбовані по краю, склопакети зі склом триплекс та загартованим склом. Безумовно, такі склопакети можуть зробити тільки великі виробники, які мають багаторічний досвід на ринку, а монтаж таких склопакетів слід довірити тільки справжнім професіоналам.
Наскільки різняться ціни на склопакети в залежності від його типу.
Розрахунок ціни на склопакети проводиться співробітниками компанії Екіпаж у спеціальній розрахунковій програмі. На неї впливають такі фактори як тип скла, кількість скла, його товщина, колір, дистанції, заповнення простору між склом, розміри самого склопакета.
На нашому сайті представлені ціни на склопакети за м2, ви можете зорієнтуватися за бюджетом, порівняти за основними характеристиками, а також замовити безкоштовну консультацію наших експертів.