• м. Харків, вул. Сухумська 11
 • м. Київ,  Дніпровська наб. 17, корп.З
 • Безкоштовна доставка по Україні
Заклинило пластикове вікно: що робити?

Заклинило пластикове вікно: що робити?

Фурнітура повністю бере під свою відповідальність відкривання та закривання стулок пластикового вікна. Якщо вікно не закривається або заклинило у закритому положенні, необхідно звернути увагу на механізм.
І для початку потрібно розібратися, що робити прямо зараз. Навіть якщо ви опинилися на цій сторінці випадково, приділіть кілька хвилин вашої уваги та прочитайте статтю. Ситуація, коли не закривається пластикове вікно або воно заклинило в проміжному положенні, трапляється завжди несподівано і дуже невідповідний момент. Буде корисним знати, як виправити становище хоча б до приїзду майстра.

Чому трапляється така поломка пластикового вікна?

Такі проблеми досить поширені. Якщо не вдається закрити двері на балконі або вікно через те, що ручка не повертається і застрягла в одному положенні, це означає, що фурнітура заїла. Основні причини заклинювання такі:

 • Механізм засмічився пилом або відпрацьованим мастилом і потребує очищення.
 • Потрібно свіже змащення рухомих частин.
 • Блокатор зреагував таким чином на спробу різкого повороту ручки.
 • Механізм повністю вийшов із ладу і вимагає заміни чи значного ремонту.
 • Металопластикове вікно не закривається або погано реагує на ваші дії через провисання стулки чи деформацію профілю.

Останні дві ситуації – очевидний сигнал звернутися до фахівців Ekipazh. Необережні дії можуть призвести до повної заміни вікна, краще не ризикувати.
В інших випадках можна постаратися усунути проблему самостійно.

Що робити, якщо вікно заклинило в режимі провітрювання?

Основна причина – спрацював блокатор неправильного відкриття. Наприклад, вікно знаходиться на провітрюванні, а ви спробували його відкрити повністю, мало притиснувши стулку.

Якщо у вашій фурнітурі блокатор відсутній, стулка повисне на одній нижній петлі, і далі закрити вікно буде проблематично. Щоб це зробити, притисніть стулку до рами. Іноді самостійно це зробити не виходить, тому знайдіть собі помічника. Після цього натисніть на неї в районі верхньої петлі. Переведіть ручку в положення “відкрито”.

За наявності блокатора ручка зафіксується в поточному положенні. Це перешкоджає випаданню із петлі. Однак ви знайдете, що вікно не закривається. Ваші подальші дії визначаються маркою встановленої фурнітури:

 • Не закривається пластикове вікно, обладнане Maco. Відразу після того, як заклинило вікно у режимі провітрювання, знайдіть запірну пластину на торці стулки. Вона має форму клавіші, що виступає. Так виглядає блокатор у фурнітури цієї марки. Виставте стул у вертикаль, притискаючи верхній кут з боку петлі до рами. Тепер притисніть блокатор до ущільнювача і переведіть ручку в положення “відкрито”.
 • Погано закривається пластикове вікно із фурнітурою Winkhaus, Roto та інших брендів. В цьому випадку блокатор знаходиться на торці стулки в області ручки і має вигляд пластини, розташованої під кутом до профілю. Також потрібно вирівняти стулку, притиснути кут з боку петлі до верху рами, злегка натиснути на блокатор і перевести ручку в положення «відкрито».

Якщо подібні ситуації почастішали, можливо, стулка просіла. Через це ножиці не входять у зачіп. Потрібне ґрунтовне регулювання фурнітури, яку краще довірити фахівцям Ekipazh.

Zaklinilo plastikovoe okno chto delat 1

Що робити, якщо не відкривається пластикове вікно на провітрювання?

Це симптом глибших проблем:

 • зламаний зачіп;
 • зламаний кутовий перемикач;
 • потрібно заново відцентрувати обв’язку;
 • сильно провисла стулка.

Всі ці неполадки розумніше довірити майстру. Невмілі дії можуть стати останньою краплею, що повністю зруйнує фурнітуру.

Що робити, якщо заклинило пластикове вікно у закритому положенні?

Спочатку спробуйте щільно притиснути стулку до рами і після цього повернути ручку в потрібне положення. Якщо спроба увінчалася успіхом, проведіть фурнітури – почистіть і змастіть її спеціальними складами.
Якщо ручка піддається насилу або не працює взагалі, викликайте майстра.

Як убезпечити пластикові вікна від заклинювання?

Регулярне технічне обслуговування – запорука справності фурнітури:

 • ТО слід проводити навесні та восени перед зміною сезону.
 • Обов’язково очищайте фурнітуру та ущільнювач, змащуйте їх.
 • Виконуйте своєчасне регулювання вікна «зима-літо».

Але найкращий підхід спочатку вибирати надійну комплектацію. Фабрика вікон Ekipazh у своїх металопластикових вікнах використовує сучасну фурнітуру Axor та Winkhaus. У ній за замовчуванням реалізована функція, яка унеможливлює помилкове відкривання стулки.

Якщо у вас залишилися питання або випадок відрізняється від наведених прикладів, звертайтесь до менеджерів Ekipazh. Консультації – безкоштовні.

Зробити замовлення!

щоб зробити замовлення або отримати консультацію експерта, заповніть, будь ласка, свої дані: