Основні варіанти металопластикових вікон
Класифікація таких систем здійснюється за кількома параметрами:
- кількість стулок;
- принцип відкривання стулок;
- тип склопакета;
- тип профілю;
- тип скла у склопакеті;
- дизайн.
Саме від комплексу характеристик, яким віддано перевагу, залежить підсумкова ціна металопластикового вікна. Тому вибір потрібно робити обдумано, беручи всі нюанси в комплексі.
Кількість стулок, спосіб відкривання
За цим параметром розрізняють вікна ПВХ з одною, двома або трьома стулками. Якщо потрібно склити дещо більшу площу, то встановлюється кілька окремих систем.
У продажу є глухі металопластикові вікна, в яких не передбачено опцію відкривання стулки. Такі моделі встановлюють переважно у підсобних приміщеннях, на дачі, на балконі, чергуючи за необхідності з відкривними.
За способом відкривання стулки бувають розстібними, поворотно-відкидними. У другому випадку використовується більша кількість елементів фурнітури. Саме такі системи сьогодні мають найбільший попит, оскільки в них передбачено кілька режимів провітрювання.
Тип склопакета та скла в ньому
Склопакет — та частина віконної системи, яка займає найбільшу площу всієї конструкції. Тому якості виготовлення та пристрою саме цього елемента ПВХ вікна потрібно приділити велику увагу, від його параметрів залежать і робочі характеристики скління.
Однокамерні склопакети — популярний варіант для регіонів з м’яким кліматом, де немає суворих зим. Також такі моделі встановлюються у приміщеннях, де не передбачено опалення, немає жорстких вимог щодо комфорту. Такі металопластикові вікна зазвичай використовуються виключно для того, щоб захистити простір у приміщенні від природних опадів, вітру, пилу, бруду.
Двокамерні склопакети — це класичний варіант ПВХ вікна, який використовується для скління будівель і приміщень житлового, промислового, комерційного призначення. Внаслідок більшої кількості скла, аргонового наповнення між скляними шарами забезпечуються вищі показники за такими принципово важливими характеристиками, як теплоізоляція, шумоізоляція. Існують і трикамерні, навіть шестикамерні версії профілю металопластикових вікон. Останні призначені для експлуатації в регіонах із суворим кліматом. Скло в склопакетах може використовуватися не тільки звичайне. Для приватних будинків та комерційних приміщень передбачені спеціальні металопластикові вікна з ударостійким загартованим склом або склом триплекс. Є у продажу й енергоефективні моделі, у яких на поверхню скла наноситься додаткове напилення для підвищення захисту від тепла від сонячних променів.
Тип профільної системи
Саме від товщини профілю та його структури залежать теплоізоляційні характеристики всієї віконної системи. Класифікація здійснюється за класами, залежно від технології виготовлення та параметрів товщини:
- А — зовнішня стінка виготовляється від 2.8 мм, а внутрішня — від 2.5 мм, це саме той варіант вікна ПВХ, який ідеально підходить для установки в житлових приміщеннях;
- В — товщина такого профілю буде дещо меншою (до 2.7 мм зовнішня, до 2 мм — внутрішня стінка), відповідно, характеристики теплоізоляції нижчі, що дозволяє встановлювати такі металопластикові вікна в приміщеннях, що не опалюються (підсобні, господарські, а також балкони, лоджії).
Виділяють ще й клас С, які призначені для виробничих приміщень та складів.
Естетика ПВХ вікон
Дизайн конкретної віконної системи визначається формою, кольором профілю, оформленням скла. У продажу є як традиційні прямокутні конструкції, так і у будь-якій іншій формі — трикутні, квадратні, ромбоподібні, круглі, багатогранні. Профіль може виконуватися не тільки в класичному білому кольорі, а й у будь-якому іншому за шкалою відтінків RAL. Особливий попит мають ПВХ вікна у кольорі антрацит та різних відтінках натуральної деревини. Це дозволяє більш цікаво обігравати інтер’єр та фасад будівлі. Щоб підвищити привабливість вікон, зробити їх більш практичними, можуть встановлюватися вітражі, наноситися тонування. І всі ці нюанси необхідно передбачити перед тим, як замовляти металопластикові вікна у виробника.