Чому важливі правильні заміри склопакетів?
Точний замір склопакета – це основа довговічності та функціональності вікна. Помилки під час заміру склопакетів можуть призвести до додаткових витрат, незручностей і проблем в експлуатації:
- Правильна геометрія готової конструкції забезпечує щільне прилягання склопакета до віконної рами, що запобігає витоку повітря, а з ним і тепла.
- Помилки під час заміру склопакетів призводять до того, що навантаження розподіляється нерівномірно. Наслідки проявляються як тріщини в склі або деформація рами.
- Механізм відкривання здатний втратити свою функціональність.
- Некоректний замір склопакетів здатний візуально зіпсувати зовнішній вигляд вікна.
Ідеальним рішенням у цій ситуації буде звернутися до досвідчених фахівців. Так ви виключите помилки і отримаєте гарантію. Але якщо ви плануєте пройти цей непростий шлях самостійно, переходьте до наступного розділу.
Необхідні інструменти для заміру склопакетів
Вам необхідно підготувати два вимірювальних прилади. Це:
- Будівельна рулетка довжиною до 3-5 метрів. Дуже важливо, щоб вона забезпечувала міліметрову точність і мала чітку шкалу.
- Штангенциркуль для визначення товщини склопакета.
Тепер візьміть аркуш паперу та олівець, щоб підготувати ескіз для внесення вимірювань. Замалюйте схематично конфігурацію вікна і зробіть розмірні виноски на тих секціях, розміри склопакетів яких вам потрібні.
Покрокова інструкція із заміру склопакетів
Самостійний замір вікон найпростіше почати з визначення висоти і ширини склопакета:
- Щоб дізнатися ширину або висоту склопакета, потрібно виміряти відстань від краю одного штапика до краю іншого, захоплюючи і їх (по пазу примикання штапика до профілю рами).
- Замір можна зробити звичайною рулеткою, але з точністю до міліметра.
- Від отриманої величини потрібно відняти 10 мм.
- Краще провести кілька вимірювань на різних рівнях. Але обов’язково стежте, щоб вони були паралельними краю склопакета. Для цього орієнтуйте зачіп за пазом штапика.
Замір товщини склопакетів складніший. Це пов’язано зі складною геометрією стулки. При цьому з одним і тим самим типом профільної системи можливе використання скління різного типу. Хоча для однокамерного склопакета стандартна товщина становить 24 мм (формула 4-16-4), для двокамерного – 32 мм (формула 4-10-4-10-4), існують склопакети з товщиною 22 мм, 28 мм, 40 мм і так далі.
Найпростіший випадок, коли склопакет розбитий, і ви можете виконати замір товщини з використанням звичайного штангенциркуля. В іншому випадку доступні такі варіанти:
- Використовуючи штангенциркуль, виміряйте точну товщину профілю стулки.
- За допомогою щупа зі зворотного кінця інструмента потрібно визначити глибину посадки склопакета відносно площини профілю з кожного боку.
- Відніміть від загальної товщини профілю обидві глибини – так ви отримаєте шукану товщину склопакета.
Зверніть увагу на таке. Оскільки для виготовлення склопакетів використовується якісне рівномірне скло, дистанційні рамки фіксованої ширини, то і товщина готового виробу буде не випадковою. Вона завжди відповідає якомусь стандартному значенню.
Помилки під час заміру склопакетів за товщиною можуть призвести до того, що новий виріб не поміститься в стулку або буде занадто вузьким, утворюючи додатковий зазор, що позбавить вікно герметичності. Тому ми радимо довірити це питання нашим фахівцям.
Поширені помилки під час заміру склопакетів
Найчастіше зустрічаються такі проблеми:
- Помилки при замірі склопакетів через використання неточних інструментів. Використання несправної рулетки або неякісних вимірювальних приладів може призвести до похибок. Для точних вимірювань використовуйте професійне обладнання з чітким і точним градуюванням.
- Неуважність під час запису даних. Ведіть заміри організовано, записуючи дані одразу в блокнот або електронний пристрій. Перевіряйте записи перед відправленням на виробництво.
- Неправильне вимірювання ширини і висоти. Часто вимірюють тільки один бік отвору під склопакет (наприклад, верх або низ) і використовують це значення для всієї конструкції. Це помилка, оскільки конструкції часто мають перекоси, які краще виявити до замовлення скління на заміну.
Виконуючи роботу самостійно, будьте особливо уважними.
Коли звернутися до фахівців для замірів?
Власне, якщо є така можливість – використовуйте її. Майстри Ekipazh мають величезний практичний досвід у віконній галузі. Вони також проведуть діагностику вікон і фурнітури. Можливо, пошкодження має не тільки склопакет.
На місці вам запропонують різні варіанти усунення проблеми, в режимі онлайн розрахують вартість вікна в декількох комплектаціях, щоб ви могли прийняти зважене рішення. Також можна відразу підписати договір. У документі будуть зафіксовані гарантійні зобов’язання, терміни виробництва та інші деталі.
Звичайний замір склопакета майстром – у нас платна послуга. Але це гарантія того, що все буде швидко, точно і якісно.
У разі колективного замовлення замір склопакетів і доставка безкоштовні. Плюс стає доступною додаткова знижка за обсяг. Статус «колективної заявки» надається в разі замовлень від 3-х квартир в одному будинку.
Залишайте заявку на консультацію, щоб отримати найточнішу й найактуальнішу інформацію.