Це невеликі пристрої, які дозволяють фіксувати стулку в певному положенні. Вони встановлюються на пластикові, дерев’яні та алюмінієві вікна.
Встановлення обмежувачів корисне з багатьох причин:
- Регульоване провітрювання. Обмежувач відкривання вікон дозволяє зафіксувати вікно в режимі навіть мікропровітрювання, що забезпечує доступ свіжого повітря в потрібному обсязі без ризику сильних протягів.
- Безпека вікон і об’єкта. Пристрій встановлюється зсередини приміщення і недоступний з боку вулиці. Щоб потрапити в будинок або квартиру, зловмисникам доведеться пошкодити скло. Це галасливе і більш трудомістке завдання. Дії злочинців швидше привернуть увагу сусідів, охоронної компанії, що працює на збереження вашого майна.
- Захист дітей і домашніх тварин від випадання. Москітні сітки не мають достатньої міцності, щоб витримати вагу дитини. Встановивши обмежувачі відкривання вікон у недоступному для малюків місці, ви створюєте надійний бар’єр для їхньої цікавості. Пристосування коштують сущі копійки, але запобігають величезному горі. А заодно вбережуть ваших милих вихованців.
- Збереження ремонту прилеглих поверхонь і працездатності фурнітури. Різкі пориви вітру призводять до надмірного відкривання вікон. Це навантаження відчутне і швидше руйнує механізми, навіть якщо ви частіше використовуєте режим відкидання стулки. При поворотному відкриванні страждають укоси, і навіть бували випадки пошкодження склопакета. На ринку представлені обмежувачі відкривання вікон з жорсткою фіксацією положення, які будуть страховкою в подібних ситуаціях.
Таким чином, ви отримуєте просте й ефективне рішення, яке забезпечить безпеку, комфорт і збереження майна. Подібна віконна фурнітура представлена у величезній різноманітності. Сьогодні на ринку є реальний вибір. Ви можете врахувати як функціональні побажання, так і естетичні переваги.
Які можна купити обмежувачі відкривання вікон для металопластикових конструкцій?
Ці віконні пристосування бувають різних типів, кожен з яких має свої особливості та призначення. Ось деякі з найбільш поширених моделей.
Гребінка – один із найпопулярніших і найпростіших обмежувачів відкривання вікон
Ви отримуєте невеликий пристрій, який встановлюється на раму вікна і стулку і дає змогу фіксувати секцію, що відкривається, в різних положеннях.
Гребінка складається з фіксувальної планки з кількома зубцями і відповідної частини з рухомим фіксатором, яка кріпиться на стулку. Це дає змогу фіксувати відкривання в кількох попередньо встановлених положеннях, отримуючи можливість провітрювати приміщення без ризику повного відкривання вікна.
Гребінка зазвичай розташовується у верхній частині рами, куди малюки не дістають фізично. Таким чином вона допомагає запобігти випадковому падінню, особливо якщо в будинку є маленькі діти або домашні тварини. Але її використання не дуже зручне – потрібно весь час фіксувати увагу на тому, щоб скористатися фіксатором, витрачати на це додатковий час.
Встановлення обмежувачів такого типу може бути самостійним. Не обов’язково звертатися до фахівців. Зазвичай потрібно лише кілька гвинтів, які йдуть у комплекті, і викрутка. Простий пристрій дає достатню міцність і довговічність виробу.
Рішення підходить для більшості типів пластикових вікон, а також може бути встановлене на дерев’яні та алюмінієві конструкції.
Гребінка за мінімальної ціни забезпечує високу ефективність і безпеку вікон практично будь-якого типу.
Обмежувачі відкривання вікна з тросом також забезпечують безпеку і контроль доступу в приміщення
Такі пристрої часто використовуються для запобігання випадковому падінню з вікон, особливо в будинках з маленькими дітьми. Тросик виготовляється з міцного матеріалу, такого як сталь. Він з’єднує дві спеціальні кріпильні деталі, одна з яких кріпиться до рами, а інша – до стулки вікна.
Обмежувачі відкривання вікон із тросом дають змогу відчинити або відкинути вікно на певний кут, запобігаючи повному доступу і можливості випадання. Деякі моделі дають змогу регулювати довжину троса, що дає можливість встановлювати різну ступінь відкривання вікна.
Це також універсальне, просте в установці та ефективне рішення. При цьому пристрої мають компактний і ненав’язливий дизайн, що дає змогу їм гармонійно вписуватися в інтер’єр. Але вам також завжди слід пам’ятати про необхідність його використовувати.
Врізні обмежувачі відкривання вікон для поворотної фурнітури, які обмежують тільки ступінь максимального розорювання
Дуже часто конфігурація отвору і укосів не дає змоги повністю відкрити стулку, розташовану в крайньому положенні конструкції. Ручка або інші частини б’ються об стіну, меблі, залишаючи помітні пошкодження. У разі встановлення рулонних штор ситуація погіршується.
Обмежувачі відкривання вікон з регульованим кутом мають направляючу, яка кріпиться зазвичай у нижній частині стулки. Відповідна планка монтується на раму. Ви самостійно вибираєте кут відкривання – механізм пригальмовування фіксує стулку в потрібному положенні. При цьому максимальний кут задається жорстко.
Подібне рішення забезпечує відмінний візуальний ефект. При закритій стулці механізм нічим себе не видає.
Але потрібно врахувати, що монтаж на вже встановленому вікні ускладнюється підвіконням. Можливо, вам доведеться зняти стулку. Тому краще замовляти подібну модифікацію одразу разом із новою віконною конструкцією. Виробники фурнітури пропонують власні механізми. Такі є у WinkHause, Roto, Maco.
Обмежувачі відкривання для слайдерних вікон
Ви можете вибрати спеціальні накладні або врізні моделі, які не дозволять стулці від’їхати далі, ніж вам це необхідно.
Автоматичні обмежувачі відкривання вікон
Це пристрої, які автоматично фіксують віконну стулку в заздалегідь заданому положенні. Вони мають різний принцип активації – наприклад, датчики освітленості, температури. Серцем системи є спеціальний ланцюговий або штоковий механізм, який працює від електроприводу. Таким чином, ви отримуєте дуже комфортне і гнучке рішення:
- Ланцюговий привід дає змогу легко відчиняти й зачиняти вікна за допомогою пульта дистанційного керування, настінної кнопки або інтеграції з системою розумного будинку.
- Висока зносостійкість забезпечує довговічність і надійність роботи пристрою.
- Приводи працюють практично безшумно, що робить їх ідеальними для використання в житлових і комерційних приміщеннях.
- Вам буде легко керувати вікнами, навіть якщо вони розташовані дуже високо.
Однак коректно встановити такий механізм без спеціальних навичок не вийде. Навіть вибір оптимального комплекту вимагає професійної допомоги.
Після встановлення приводу його потрібно налаштувати відповідно до ваших вимог, наприклад, задати певні режими роботи або інтегрувати з системою розумного будинку. Що також виконують професіонали.
Як і будь-який складний пристрій, віконний привід потребує періодичного обслуговування для підтримки його в робочому стані.
За ціною це точно не бюджетний варіант. Але висока функціональність робить його досить популярним, особливо в сучасних архітектурних проєктах.
Обмежувачі відчинення вікон – це сучасне і технологічне рішення для забезпечення максимального комфорту, безпеки та енергоефективності у вашому домі. Фахівці Ekipazh допоможуть підібрати те, що підійде саме для ваших конструкцій. Ми працюємо з усіма актуальними технологіями та шукаємо для кожного клієнта індивідуальний баланс функціональності та витрат на встановлення й обслуговування системи. Залишайте заявку на сайті або зателефонуйте нам, щоб отримати безкоштовну консультацію.