Щоб не картати себе думками, як сталося, що ремонт завершено, а вікна геть не влаштовують, уважно придивіться до виробу. Перше, на що варто звернути увагу, – перевірити відповідність фактичної та заявленій забудовником конструкції. Чи збігається ширина профілю та кількість камер. Виміряти товщину профілю можна рулеткою чи лінійкою. Камери – це ізольовані проміжки повітря між ребрами жорсткості. Чим їх більше, тим кращою буде шумо- та теплоізоляція. Які встановлені склопакети – енергозберігаючі чи звичайні, кількість камер та їх наповнення. Яка кількість та розташування стулок, механізм їх відкриття.
Не менш важливі питання:
- Чи можливо використати весь потенціал вікна, наприклад, відкрити стулку на провітрювання та мікропровітрювання.
- Ретельно огляньте склопакет, профіль. Вони не повинні мати будь-яких механічних пошкоджень – подряпин, дефектів покриття, сколів, нерівностей тощо. Ділянки поєднання пластикових елементів не повинні мати проміжків. Наявність останніх свідчить про порушення процесу виробництва, що врешті може вплинути на якість та експлуатаційний термін виробу.
- Далі переходьте до перевірки якості монтажу вікна. Для цього знадобиться рівень. Придбати його можна у будь-якому будівельному магазині чи супермаркеті. По горизонталі конструкція повинна стояти рівно. По вертикалі допускається невелике відхилення – до 1,5 мм на кожний метр. Але загальний показник (по висоті в цілому) не повинен перевищувати 3 мм.
- Уважно придивіться до наявності конденсату чи бруду всередині склопакету. Їх присутність вказує на недостатню герметичність конструкції. Проблема більш помітна на вікнах, які стоять вже деякий час (принаймні кілька місяців).
- Оцініть якість механізмів – відкрийте та зачиніть вікно два-три рази. Стулка повинна мати вільний хід без тертя та будь-яких звуків, залишатись у положенні, якому її залишили – не відкриватись та не зачинятись самостійно.
- Якої якості ущільнювачі? В закритому положенні стулка має щільно прилягати до рами. Щоб перевірити даний момент, зачиніть вікно із листом паперу. Якщо його міцно зафіксовано – зазорів немає.
- Чи належним чином виконана фурнітура? Переведіть стулки у режим провітрювання. Чи плавно повертається віконна ручка. Даний елемент піддається підвищеному зносу, тому має бути виконаний з надійних матеріалів (ні в якому випадку ні з пластику!).
Отже, чи обов’язково міняти вікна, встановлені забудовником? Ні, якщо ви або фахівці ретельно перевірили конструкцію. Не було виявлено порушень монтажу, браку профілю, склопакету чи фурнітури. Якщо виявлені недоліки, їх потрібно усунути шляхом ремонту, доукомплектування, регулюванням або ж повність заміною вікна. Заміна конструкції також можлива, якщо не влаштовує колір вікна або кількість камер.
Якщо все ж таки прийнято рішення замінити віконну конструкцію, врахуйте наступні моменти:
- Чи передбачена така можливість договором із забудовником. Чи не порушать ваші дії умов чи гарантійних зобов’язань.
- У більшості випадків роботи по перевстановленню вікон ніяк не перетинаються із сусідніми приміщеннями. Але цей момент не варто виключати – може виникнути потреба в узгодженні своїх дій із сусідами.
- Уважно перевіряйте якість виробу, монтажу. Якщо не впевнені в своїх знаннях чи можливостях, зверніться до фахівців. Запросіть кваліфікованого майстра, до якого ви маєте довіру.
Не варто заощаджувати на власному здоров’ї. Надійні та якісні вікна – вигідна інвестиція у комфорт та безпеку!