• м. Харків, вул. Сухумська 11
  • м. Київ,  Дніпровська наб. 17, корп.З
  • Безкоштовна доставка по Україні
Однокамерний та двокамерний склопакети

Однокамерний та двокамерний склопакети: особливості та відмінності

Від того, що ви оберете – одинарний або подвійний склопакет, дуже залежить здатність вашого вікна утримувати тепло всередині приміщення. Розрахунки та вимірювання показали, що близько половини тепловтрат припадає на віконні блоки. Близько 80% цієї енергії йде саме через засклену їх частину. Тому перед заміною вікон дуже корисно ознайомитись з особливостями та характеристиками цього елемента конструкції.

Чим відрізняється однокамерний склопакет від двокамерного конструктивно?

Щоб відповісти на це питання, слід добре розібратися у пристрої будь-якого сучасного склопакета.

Склопакет – це конструктивний модуль, що виготовляється окремо,  складається мінімум з двох листів скла, між якими розташована герметична камера з повітрям або газом іншого складу. Він призначений для покращення теплоізоляції та звукоізоляції вікон та дверей та у загальному випадку складається з наступних елементів:

14. odinarnyj ili dvojnoj steklopaket 3
  • Скло. Використовуються листи товщиною 4мм для стандартних виробів та 6мм, якщо потрібна підвищена шумоізоляція. Можуть застосовуватись матеріали з різними покриттями, які зменшують відображення інфрачервоного випромінювання та підвищують енергозберігаючі властивості.
  • Дистанційні рамки. Вони виготовляються з металу, укладаються по периметру вздовж краю скляних листів та необхідні, щоб точно витримати відстань між склом.
  • Повітряна камера. Це простір, обмежений склом та дистанційною рамкою. Усередині може бути не тільки повітря, але й інші гази з нижчою теплопровідністю, наприклад, аргон. Камера служить додатковим шаром ізоляції для зниження теплоперенесення та проходження акустичних хвиль.
  • Осушувач. Це особливий матеріал з дуже високою гігроскопічністю, яким зазвичай заповнюється порожнина дистанційної рамки. Завдяки цьому всередині склопакета не утворюється конденсат.
  • Ущільнювач чи герметик. Внутрішній забезпечує герметичність камери та запобігає витоку газу та проникненню вологи. Зовнішній протидіє механічним навантаженням та уберігає склопакети від руйнування.

Склопакет двокамерний чи однокамерний відрізняється кількістю цих герметичних газових просторів. Вкрай рідко зустрічається трикамерний склопакет, оскільки через велику вагу може використовуватися дуже обмежено.

Однокамерний та двокамерний склопакет суттєво відрізняються за характеристиками

Насамперед це стосується геометричних параметрів.

Товщина однокамерного склопакета зазвичай становить 24 мм.

Вона записується формулою 4-16-4. Тут перше і останнє числа позначають товщину скла, а середнє – ширину повітряного прошарку.

Оскільки використовується лише два скляні шари, маса однокамерного склопакета буде мінімум на третину меншою. Для його встановлення підійде дешевший профіль. На фурнітуру виявляється набагато менше навантаження, завдяки чому продовжується термін служби. Вартість вікна в комплексі також виявиться значно нижчою.

Але при цьому ви отримуєте досить низький опір теплопередачі на рівні 0,32 м2К/Вт. Його можна підвищити напиленням та заповненням камери спеціальними газами, але не сильно. Шумоізоляція також буде мінімальною (але при цьому однаково краще, ніж у старих дерев’яних конструкцій).

Товщина склопакета двокамерного зазвичай складає 32мм.

Вона має формулу 4-10-4-10-4. Тобто ми бачимо, що є два повітряні прошарки по 10 мм кожен, причому вони ізольовані один від одного.

Профіль з більшою камерністю дозволяє встановити асиметричний «тихий» двокамерний склопакет 4-16-4-14-6 або 4-14-4-14-4 товщиною до 44 мм

Додаткові позначення

Часто однокамерні або двокамерні вікна поруч із товщиною скла або камери містять літерні позначення. Вони відображають додаткові властивості склопакетів:

  • i – використовується низькоемісійне скло з м’яким покриттям на основі іонів срібла, яке називається i-скло. Воно перешкоджає проходженню інфрачервоного випромінювання, завдяки чому приміщення менше остигає взимку і не так нагрівається влітку.
  • Ar – використовується заповнення аргоном з нижчим коефіцієнтом теплопровідності, ніж повітря.
  • 4.1.4 або 4(1)4 – так часто позначається скло триплекс, де середня цифра вказується на товщину полімерної плівки.

Який обрати склопакет – однокамерний чи двокамерний?

14. odinarnyj ili dvojnoj steklopaket

Виходячи з нашого досвіду, можемо сказати одне – рішення завжди ситуативне. Для житлових приміщень потрібен опір теплопередачі не нижче 0,45 м2К/Вт. Зауважте, про кількість камер ми не говоримо. На балконі або лоджії, що не опалюється, цим параметром можна знехтувати. Тому однокамерне та двокамерне вікно поширене рівною мірою.

Під час виміру фахівець «Люкс вікна» порекомендує не тільки найкращу у вашому випадку конфігурацію, але підбере однокамерний або двокамерний склопакет з урахуванням ціни виробу та очікуваних експлуатаційних вигод.

Зробити замовлення!

щоб зробити замовлення або отримати консультацію експерта, заповніть, будь ласка, свої дані: