Це пов’язано з великою вагою балконної стулки. Вона подовгу залишається відкритою в орному положенні. І ось ми вже виявляємо, що балконні двері не зачиняються або роблять це із заїданням та іншими неприємними особливостями. Або з’явилися щілини, протяги. Не варто панікувати. Можливо, проблему легко виправити.
Обслуговування балконних дверей починається з пошуку причини неполадки. Відштовхуватися слід від основних симптомів. Зазвичай вони однозначно вказують на джерело заклинювання і алгоритм ремонту.
Який ви можете провести ремонт балконних дверей своїми руками?
Проаналізуйте, що конкретно вас турбує:
- Якщо полотно чіпляє раму в середній точці вертикальної частини отвору – найімовірніше, стулка змістилася по горизонталі. Потрібно відрегулювати фурнітуру. Вам знадобитися віконний шестигранний ключ на 6 мм. Регулювальний гвинт для горизонтального регулювання зазвичай розташований на нижній петлі дверей. Обертайте ключ за годинниковою стрілкою, щоб змістити двері вправо. Оберти у зворотному напрямку зсувають полотно вліво. Перевіряйте результат через кожні пару обертів. Якщо балконні двері не зачиняються, як і раніше, найімовірніше, повело геометрію стулки. Тут без фахівця не обійтися.
- Якщо стулка чіпляє поріг, потрібно усунути провисання. Це нормальний наслідок, який відбувається через вплив ваги балконних дверей на фурнітуру. Потрібний регулювальний гвинт для вертикального регулювання зазвичай знаходиться на верхній петлі дверей. Обертайте ключ за годинниковою стрілкою, щоб змістити двері вгору. Або назад, якщо раптом їх потрібно трохи опустити. Після досягнення бажаного результату, зафіксуйте регулювальний гвинт викруткою. Це має усунути проблеми з балконними дверима.
- Якщо з’явилися щілини, стулка не прилягає щільно до рами, розповідаємо, як відрегулювати балконні двері на зиму. Знайдіть регулювальні ексцентрики. Вони зазвичай розташовуються на стулці дверей у ділянці петель. Вставте шестигранний ключ в ексцентрик і обертайте його за годинниковою стрілкою, щоб посилити притиск. Якщо раптом двері дуже складно закрити, спробуйте трохи відпустити притиск. Це зніме зайве навантаження на фурнітуру.
- Інша причина продування – зношений ущільнювач. Огляньте його уважно. На поверхні не повинно бути тріщин, розривів. Проведіть по ньому рукою – матеріал зобов’язаний залишатися еластичним. Інакше його слід якомога швидше замінити. Ви також можете зробити це самостійно або довірити обслуговування балконних дверей фахівцеві Ekipazh.
Буває, що балконні двері не закриваються з інших причин. Серед них – порушення геометрії рами або стулки, температурна деформація профілю, розгерметизація склопакета. У всіх цих випадках вам потрібна допомога досвідчених майстрів. Вони визначать причину несправності та запропонують оптимальний спосіб її усунення. Звертайтеся в Ekipazh, ми працюємо швидко і якісно.
Регулярна профілактика неполадок балконних дверей продовжить термін їхнього життя
Прості рекомендації по догляду за балконними дверима допоможуть запобігти серйозним поломкам у майбутньому:
- Регулярно очищайте раму і полотно дверей від пилу, бруду та інших забруднень. Використовуйте м’яку ганчірку і нейтральний мийний засіб. Уникайте агресивних хімікатів, які можуть пошкодити поверхню пластику і викликати корозію металевих деталей.
- Ущільнювачі забезпечують герметичність і запобігають проникненню повітря та вологи. Їх слід регулярно протирати вологою серветкою. Також двічі на рік обробляйте їх спеціальними складами, найкраще на основі силікону.
- Змащуйте петлі, замки та інші рухомі механізми не рідше ніж двічі на рік. Використовуйте матеріали, рекомендовані виробником фурнітури.
Таке обслуговування балконних дверей зробить їх справжнім довгожителем. Але якщо помічаєте більш серйозні неполадки, якнайшвидше звертайтеся в Ekipazh. Своєчасний ремонт обходиться набагато дешевше, ніж запущені проблеми.