Основний матеріал для заповнення монтажного шва по периметру пластикового вікна – поліуретанова піна. Вона дуже легко наноситься і дозується, має чудову проникаючу здатність у дрібні пазухи довільної форми, має високий рівень тепло- та шумоізоляції. Однак під впливом ультрафіолету та вологи монтажна піна втрачає свою стабільність. Її треба обов’язково захищати. Причому просто штукатурка не завжди працює, оскільки здатна відшаровуватися, відволожуватися і пропускати вологу. Як такий захист використовуються герметизуючі нащільники для вікон.
Що таке нащільник на вікна і для чого він потрібний?
Конструктивно це додатковий аксесуар, який клеїться по периметру віконної рами у зоні її примикання до отвору. Його завдання – закрити шов і запобігти контакту піни в монтажному шві з навколишнім середовищем.
Зазвичай нащільники для вікон встановлюються і ззовні, і зсередини. Це ідеальне рішення там, де капітальне оздоблення укосів нераціонально трудомістке або надто складне з технічних причин. Наприклад, якщо йдеться про раму балкона або лоджії з дуже вузькими укосам
Використовуючи нащільник для пластикових вікон, ви отримуєте комплексний захист від цілого ряду зовнішніх факторів. В тому числі:
- сонячний ультрафіолет;
- атмосферні опади;
- водяні пари;
- перепади температури;
- вітер;
- механічні пошкодження.
Гнучкий пластиковий нащільник здатний приховати невеликі дефекти поверхні, які практично неминучі в будівельних роботах. Нерівні ділянки стають непомітними.
Для виготовлення щілин на вікна використовуються зносостійкі матеріали. Оформлення зон примикання рами до укосів зберігає естетичний вигляд дуже тривалий час.
Щоб одержати найкращий результат, вибирайте оригінальну продукцію перевірених виробників. Вона надійна та довговічна, тому гарантовано прослужить заявлений термін.
Які існують нащільники для вікон?
Подібний захист характеризується за матеріалом виготовлення, способом кріплення та жорсткості виробів.
Найбільш значущим фактором є жорсткість. Вона визначає спосіб кріплення.
Найбільш популярними стали гнучкі нащільники ПВХ
Завдяки еластичній структурі пластику досягається висока щільність прилягання стрічки до поверхні вікна та укосу. Такий нащільник пластиковий:
- випускається завширшки 20-70 мм;
- продається у зручних для транспортування та експлуатації рулонах по 30-100 метрів.
Існують модифікації на клейкій основі, яка максимально полегшує монтаж. Однак робити його потрібно за температури від +5°С до +45°С. Також ринок пропонує звичайні вироби, для кріплення яких додатково потрібні рідкі цвяхи або інший спеціальний клей.
Жорсткі нащільники на вікна є планками з різноманітним профілем — прямі, кутові.
Вони зазвичай виготовлені з алюмінію, дерева (для дерев’яних вікон) або пластику, не гнуться і адаптуються під геометрію поверхні. Максимум, на що можна розраховувати, це еластичний край для щільнішого притиску, і то не у всіх моделей.
Призначені для зовнішніх робіт. При цьому вони забезпечують високу надійність та довговічність.
Подібний захист продається поштучно. Довжина одиниці становить 3 чи 6 метрів, а ширина – від 20 до 100 мм.
Щоб встановити жорсткий нащільник на вікна, використовуються клейкі стрічки, шурупи або інше відповідне кріплення. Зазвичай це більш трудомістка робота, яка потребує певних навичок та гарного інструменту. Якщо ви не впевнені у своїх силах, довірте її фахівцям Ekipazh.
Яка буде на нащільник на пластикові вікна ціна, залежить від обраної моделі, розміру та виробника. Оскільки ви безперечно розраховуєте на тривалий термін служби, краще не економити, а орієнтуватися на якість. Фахівці Ekipazh порадять хорошу продукцію, звертайтесь.
Як встановлювати гнучкий пластиковий нащільник для вікон?
Монтаж виконується за таким алгоритмом:
- Очистіть укіс і поверхню рами, на яку приклеюватиметься нащільник ПВХ, від пилу та бруду. Проведіть знежирення цих ділянок за допомогою звичайного спирту.
- Відміряйте стрічки потрібної довжини. Завдяки поставкам у рулоні завжди є можливість відрізати цілісний сегмент без стиків. При цьому відходи зрештою мінімальні.
- Для оформлення акуратного стику найкраще використовувати підрізування під 45 °. Для цього накладіть дві стрічки одна на одну під прямим кутом, підклавши під місце їх перетину підкладку. Далі за допомогою лінійки та гострого канцелярського ножа одночасно проріжте матеріал по потрібній лінії. Так стик буде ідеальним.
- Якщо у вас нащільники ПВХ з липким шаром, зніміть захист і акуратно приклейте стрічку на своє місце.
- Якщо потрібно використовувати клей, нанесіть невелику кількість суцільною лінією на нащільник для пластикового вікна. Дотримуйтесь інструкцій, що додаються до вибраного клейового складу. Деякі передбачають негайне приклеювання. Для інших потрібно почекати деякий час і лише потім приступати до поклейки.
Подбайте про енергоефективність та довговічний монтаж ваших вікон. Із сучасними технологіями це просто.