У всіх культурах коло наділялося особливим змістом. Воно символізувало небесне начало, вічність, єдність, Сонце як джерело життя. В архітектурі круглі вікна часто використовувалися для позначення сакральних просторів, додаючи їм відчуття величі й таємничості.
Круглі вікна в сучасній архітектурі також посідають особливе місце
Але вже з інших, більш приземлених причин:
- Круглі вікна мають і незаперечну естетичну цінність. Вони здатні стати яскравим акцентом фасаду, надати йому індивідуальність і чарівність. Спробуйте подивитися проекти різних заміських будинків. Ви мимоволі будете зупинятися на подібних нетривіальних рішеннях.
- Вікна-коло мають неймовірну стилістичну сполучуваність. Кругле вікно може стати витонченою прикрасою як класичного особняка, так і сучасної будівлі в стилі хай-тек.
- Кругле глухе вікно забезпечує максимальне проникнення світла в приміщення. Так уже виходить, що кути прямокутних конструкцій найменше задіяні в соляризації. Тут ми їх позбуваємося, розширюючи замість цього центральну лінію.
- Це чудовий вибір для фронтонів скатних дахів.
Круглі вікна зачаровують і заворожують, роблячи архітектуру по-справжньому живою та неповторною.
Які види круглих металопластикових вікон можливо виготовити з використанням сучасних профільних систем?
Застосування особливої армуючої вставки дає змогу отримувати дуже акуратний вигин. Але все ж його радіус обмежений. Зазвичай мінімальний діаметр готової конструкції не може бути меншим за 60 см.
Максимальний діаметр залежить від конструкції заповнення. Тут можливі різні варіації:
- Кругле глухе вікно може бути як гранично великим, так і дуже маленьким. Воно забезпечує максимальне проходження природного світла.
- Кругле вікно, що повністю відкривається, має обмеження за вагою стулки – зазвичай до 80 кг. Інакше надмірне навантаження призведе до швидкої поломки фурнітури.
- Вікно, що відкривається наполовину, оснащується імпостом, розташованим горизонтально або вертикально. У цьому разі часто вибираються досить великі габарити.
Більш складні види круглих металопластикових вікон підвищують функціональність конструкції. Допускається використання радіальних секцій. Архітектори сміливо експериментують з розподілом усієї площі на симетричні або, навпаки, асиметричні секції. Ця гнучкість дає змогу досягти гармонії в стилістиці фасаду та інтер’єру, забезпечити більш комфортне використання приміщення.
Єдине обмеження – пластикові круглі вікна з множинними променями-імпостами, що виходять із центру композиції. Зробити подібні конструкції не вийде з технологічних причин.
Декоративні прийоми, що використовуються під час виготовлення склопакетів для круглих вікон
Для досягнення бажаного естетичного ефекту використовуються різні засоби:
- Заливні вітражі надають класичного лиску і наповнюють приміщення неймовірною грою фарб.
- Шпроси імітують складну витончену розкладку зі скляних секцій, зберігаючи цілісність самого скла.
- Розпис за допомогою піскоструминного матування забезпечує м’яке затінення і збереження приватності, але зберігає достатнє надходження світла.
- Фацетне скло, бевелси та інший накладний декор вносять неповторний шарм. Таке кругле вікно перетягує на себе центр композиції, розбавляючи вивірену холодність мінімалізму.
- Звичайно ж, застосовуються ламіновані кольорові профілі.
Однак, обираючи кругле вікно, слід розуміти, що оздоблення “укосів” буде складнішим технічно. Воно має виконуватися на високому рівні, інакше недоліки одразу проявляться. Також для вікон такої конструкції складно підібрати гідне і функціональне оформлення.
Компанія Ekipazh готова втілити в життя проєкт будь-якої складності. Ваше кругле вікно буде саме таким, яким ви його задумали.