Двостулкові вікна розділені на дві відокремлені частини, кожна з яких має незалежний склопакет. Технічно стулка – це секція віконної конструкції, що відкривається. Однак за фактом до двостулкових відносять будь-які конфігурації, зокрема з двома глухими сегментами. Іноді вони оснащуються горизонтальною фрамугою – глухою або відкидною. Вона може розташовуватися як внизу, так і зверху, виконуючи роль кватирки.
Установка двостулкових вікон популярна з багатьох причин:
- Висока функціональність. Ви отримуєте легке управління, надійну фурнітуру, простий догляд за двостулковими вікнами. Все це робить їх не тільки красивими, але й практичними.
- Гнучкий дизайн. Лаконічні лінії прекрасно поєднуються з абсолютно різними стилями в архітектурі. Двостулкові вікна часто використовуються в класичних концепціях, під час реставрації історичних будівель. Сучасний лофт, мінімалізм або HiTech також органічно поєднуються з подібними рішеннями. Змінюються хіба що пропорції.
- Оптимальні параметри міцності. Встановлення двостулкових вікон забезпечує поліпшену геометричну стабільність. Додаткові імпости і рамні секції здатні витримати достатні навантаження. При цьому самі стулки зменшуються за площею, внаслідок чого знижується навантаження на фурнітуру.
Компанія Ekipazh виготовить двостулкові вікна будь-якої конфігурації за вашим індивідуальним замовленням. Найважливіше – визначити необхідні параметри конструкції. Зробити це допоможе наша стаття.
Ви можете вибрати різні типи двостулкових вікон
Сучасні технології дозволяють виготовити будь-які конфігурації віконних конструкцій:
- З глухими стулками. Головна перевага глухого вікна – мінімальна ціна. На фурнітуру припадає пристойна частка вартості готового виробу. Однак догляд за двостулковими вікнами з глухими секціями з боку вулиці буде складним. Провітрювання також виключається. Це розумне рішення, якщо вибирається скління для першого поверху або приватного будинку, і в кімнаті це не єдине віконце.
- З однією стулкою, що відкривається. У цьому разі рама розділяється центральним імпостом, не обов’язково симетричним. З одного боку встановлюється глуха частина, з іншого – частина, що відкривається. При цьому петлі можуть розташовуватися як з боку укосів, так і на центральному імпості. У деяких випадках останній варіант забезпечує більш комфортний спосіб експлуатації вікна.
- З двома стулками, що відчиняються. У цьому випадку пропонується вже описана вище конструкція з імпостом посередині, або ви можете встановити двостулкове вікно штульпового типу. Це особливий тип віконних конструкцій, де стулки не мають імпоста (вертикальної стійки), а прилягають одна до одної за допомогою спеціального профілю – штульпа. Відсутність центрального роздільника створює ефект єдиного широкого вікна, відкриваючи максимально можливий огляд. Однак їхні теплоізоляційні та звукоізоляційні характеристики можуть бути трохи нижчими за більш високої загальної вартості виробу. Подібні рішення вимагають акуратнішого встановлення і ретельнішого налаштування фурнітури.
- Двостулкові вікна з фрамугою. Додаткова горизонтальна секція вгорі конструкції може бути прямокутною, арочною, трапецієподібною, трикутною. Внизу це традиційно прямокутні елементи. Зазвичай така конструкція притаманна отворам із великою висотою. Вона дає змогу створити візуально гармонійний і більш функціональний варіант скління. Прямокутні фрамуги як внизу, так і вгорі можна зробити відкидними. Вони виконуватимуть роль кватирок, забезпечуючи м’яке провітрювання без протягів.
Не варто при виборі конфігурації орієнтуватися тільки на ціну. Подумайте, наскільки вам буде комфортно експлуатувати вікно, а з ним і приміщення. Це більш важливий фактор.
Способи відкривання двостулкових вікон
Механізми відкривання стулок відіграють не менш важливу роль, впливаючи на функціональність, зручність і естетику віконної конструкції:
- Поворотний механізм. Стулки вікна обертаються навколо вертикальної осі, яка проходить по лінії петель. Це проста, надійна перевірена часом фурнітура, яка не потребує складного обслуговування. Секція відкривається повністю, забезпечуючи вільний приплив свіжого повітря. У відкритому положенні ви отримуєте безперешкодний доступ до всіх поверхонь і зможете легко помити скло. Не підходить для вузьких приміщень, оскільки відкриті стулки можуть захаращувати прохід.
- Поворотно-відкидний механізм. Це компроміс комфорту і функціональності. Під час переведення ручки вгору стулка відкидається на невелику глибину всередину приміщення, створюючи умови для делікатного провітрювання. Деякі моделі фурнітури забезпечують режим мікропровітрювання, коли щілина гранично мала, і через неї повітря проходить дуже повільним потоком. Це більш зручне і безпечне рішення. Однак вартість фурнітури дещо вища.
- Слайдерний (розсувний) механізм. Стулки вікна плавно ковзають вправо або вліво по спеціальних рейках, не захаращуючи простір. До недавнього часу рішення пропонувалося зі щітковим ущільнювачем низької герметичності, тому підходило тільки для холодних систем. Сучасні двостулкові вікна підйомно-зсувного типу оснащуються кількома суцільними контурами EPDM ущільнювача і гарантують високу герметичність. Головна перевага – економія місця. Перед вікном не потрібен вільний простір для відкривання, функціональності нічого не заважає. Однак фурнітура для теплих рішень буде дорогою.
Золотим стандартом для житлової нерухомості, комерційних об’єктів, промислових будівель стали поворотно-відкидні системи. Але точна комплектація в кожному випадку підбирається індивідуально з урахуванням ваших потреб і архітектурних особливостей приміщення.
Типи склопакетів для двостулкових вікон
Якщо замовляється вікно для опалювальних приміщень, найкращим вибором буде енергозберігаючий двокамерний склопакет. В ідеалі – з низькоемісійним або мультифункціональним покриттям скла і заповненням камер аргоном. Це забезпечить низький рівень втрат тепла і хорошу шумоізоляцію.
Якщо з об’єктивних причин доступний тільки однокамерний склопакет, максимально використовуйте енергоефективні технології, такі як тепловідбивні покриття скла, заповнення камери інертними газами.
В умовах українського клімату звичайний однокамерний склопакет підходить тільки для холодного скління або облаштування внутрішніх перегородок.
Що робити, щоб двостулкові вікна прожили якомога довше?
Регулярне технічне обслуговування допоможе продовжити термін служби конструкції:
- Двічі на рік ретельно мийте вікна за допомогою спеціальних мийних засобів, призначених для віконних профілів і склопакетів. Не використовуйте агресивні речовини, абразиви та розчинники.
- Не рідше одного разу на рік змащуйте рухомі елементи фурнітури спеціальними мастилами.
- Відразу ж викликайте майстра, щоб виправити найменші неполадки в роботі фурнітури. Це набагато дешевше заміни через критичні поломки.
- Акуратно відкривайте і закривайте стулки. Не докладайте надмірних зусиль і не грюкайте вікнами.
- Не залишайте вікна у відкритому положенні під час дощу, снігопаду і сильного вітру.
Але найважливіше – довіряйте виготовлення та встановлення двостулкових вікон професійним компаніям. Ekipazh готовий стати вашим надійним віконним партнером.