- На початку 2000-х, коли металопластикові віконні конструкції тільки набирали популярність, у користувачів було мало інформації про відмінності в їхніх характеристиках. Тому багато хто орієнтувався насамперед на ціну і вибирав найбюджетнішу комплектацію з однокамерним склопакетом. Згодом технології вдосконалювалися. Тепер на ринку представлені більш функціональні енергозберігаючі рішення. Але заміна всього вікна – це новий масштабний ремонт. Заміна склопакета на покращений варіант пов’язана з набагато меншими труднощами, оскільки не зачіпає зони примикання, рама залишається на місці. При цьому атмосфера всередині приміщення змінюється кардинально. Відразу стає тепліше, тихіше і затишніше.
- Друга популярна причина, через яку потрібна заміна однокамерного склопакета на двокамерний – бажання використовувати приміщення цілий рік. Часто веранди, балкони і лоджії ремонтуються за залишковим принципом. Вибирається холодне скління. Але потім виявляється, що на додаткових квадратах хочеться облаштувати робочий кабінет або інший корисний простір. Встановлення поліпшеного склопакета допомагає успішно вирішити поставлене завдання.
- Вікна від забудовника в нових житлових комплексах часто оснащуються найпростішими однокамерними склопакетами. Перша ж зима показує, що вони не справляються зі своїми завданнями в умовах українського клімату. Встановивши двокамерний склопакет, ви отримаєте бажаний комфорт з меншими вкладеннями.
- Старий склопакет може виявитися пошкодженим. Таке нехай рідко, але трапляється. У цьому разі вартість заміни однокамерного склопакета на двокамерний виходить нижчою, ніж заміна всього вікна. При цьому ви отримуєте чудовий шанс поліпшити якість віконної конструкції.
Таким чином у вас є можливість значно підвищити характеристики скління. При цьому якщо вибирається заміна однокамерного склопакета, ціна на такі послуги виявляється нижчою, ніж на встановлення нових вікон.
Як визначити, що однокамерний склопакет потребує термінової заміни?
Якщо конструкція більше не може виконувати свої функції, її потрібно замінити. Це зазвичай викликано механічними пошкодженнями скла:
- Одне або обидва скла розбилися під впливом зовнішніх факторів. Таке можливе через різкі удари сторонніми предметами, захлопування стулки під впливом потужного протягу. Розбитий склопакет не ремонтується. Але замість нього можна встановити новий. Якщо для заміни вибрати двокамерний склопакет, ви одночасно поліпшите теплоізоляційні та шумоізоляційні параметри вашого вікна.
- Скло лопнуло через термошок. Якщо одна частина скла нагрівається значно сильніше, ніж інша, це може викликати напругу всередині листа. Наприклад, коли частина вікна перебуває під прямими сонячними променями, а інша залишається в тіні. Коли на розпечене скло потрапляє дуже холодне повітря або вода, це також може викликати термошок. Внутрішні дефекти і неоднорідності можуть стати осередками руйнування під час термошоку.
- Була порушена технологія монтажу. Будь-які недоліки встановлення, як-от некоректне регулювання стулок, погано закріплені склопакети, не виставлена за рівнем рама, з часом призведуть до неприпустимо високої напруги. Скло лопне.
- Виробничий брак також не можна повністю виключити. Матеріали та комплектуючі низької якості, порушення технології складання призводить до того, що склопакет втрачає герметичність і більше не є достатнім бар’єром від зовнішніх факторів.
Яка б не була причина, вам допоможе тільки повна заміна склопакета. Ремонту ці вироби не підлягають.
У яких випадках заміна однокамерного склопакета на двокамерний неможлива?
Замінити однокамерний склопакет на двокамерний можна не завжди. У деяких випадках це проблематично або неможливо з низки причин:
- Конструктивні особливості профілю. Однокамерний склопакет має базову товщину 24 мм, тоді як конструкція з двома камерами 32-44 мм. Не всі віконні рами розраховані на встановлення більш товстих двокамерних склопакетів. У деяких випадках без повної заміни рами не обійтися, що збільшить витрати і складність робіт.
- Перевищення граничного навантаження. Двокамерний склопакет важчий за однокамерний, і стара рама або фурнітура може не витримати додаткової ваги, що призведе до деформації або пошкодження конструкції вікна. З цієї ж причини потрібно обережно підходити до заміни склопакета на балконах.
- Складно підібрати штапики. Ці комплектуючі забезпечують фіксацію склопакета в рамі. Для багатьох застарілих профільних систем “рідні” штапики вже не випускаються. Або бувають ситуації, коли імпорт витратних матеріалів в Україну припинено. У 90% випадків кваліфіковані майстри Ekipazh можуть підібрати заміну, яка відмінно стане на відведене місце і забезпечить надійне кріплення. Однак залишаються 10%, в яких заміна однокамерного склопакета на двокамерний виявиться неможливою.
У перерахованих вище випадках ми рекомендуємо замінити конструкцію на покращений однокамерний склопакет, у виробництві якого використовувалися сучасні енергоефективні технології. Наприклад, на скло нанесені мультифункціональні покриття, які запобігають втраті тепла і проникненню ультрафіолету, але не перешкоджають проходженню видимого світла. Заповнення камери інертним газом, особливо криптоном, істотно підвищує коефіцієнт опору теплопередачі через світлопрозору секцію. Використовуються теплі дистанційні рамки. Таким чином технічні характеристики однокамерного склопакета наближаються до базового двокамерного.
Як відбувається заміна склопакета?
Для початку потрібно виготовити новий виріб. Він має в точності повторювати ширину і висоту. Тому при замовленні подібної послуги насамперед до вас на об’єкт приїжджає наш фахівець і проводить заміри. Також він на місці визначить, чи можлива заміна однокамерного склопакета на двокамерний у вашому випадку і допоможе підібрати інші параметри.
Коли новий склопакет готовий, ми його доставляємо до вас на об’єкт. Разом із ним приїжджають майстри зі встановлення. Алгоритм їхніх дій строго розписаний:
- Спочатку знімаються штапики. Це потрібно робити дуже обережно, щоб не пошкодити раму або штапик (якщо планується його використовувати для встановлення нової конструкції). Важливо контролювати, щоб старий склопакет не випав.
- Тепер потрібно дістати старий склопакет. Він ставиться на заздалегідь підготовлену тканину з упором на стіну. З рами видаляються старий герметик і бруд.
- Перед установкою нового склопакета помістіть монтажні клини в нижню частину рами, щоб створити для нього опору. Далі обережно вставте новий склопакет у раму, переконавшись, що він щільно прилягає до монтажних клинів і рівно встановлений.
- Далі на місце встановлюються штапики, починаючи з верхньої, потім нижньої і бічних сторін. Якщо проводилася заміна однокамерної конструкції на двокамерну, вони будуть новими.
- Якщо потрібно, наноситься силіконовий герметик по периметру склопакета, щоб забезпечити додаткову ізоляцію і герметичність.
Завершальний етап – перевірка всієї конструкції на герметичність і регулювання фурнітури.
Яка вартість заміни однокамерного склопакета на двокамерний?
При замовленні заміни однокамерного склопакета ціна послуги складається з декількох статей:
- Конфігурація нових склопакетів. Додаткові опції, такі як скло з енергозберігаючим напиленням, теплі дистанційні рамки, використання інертних газів для заповнення камер, підвищують вартість готового виробу.
- Індивідуальна складність завдання. Якщо потрібен пошук рідкісних комплектуючих, вікна розташовані в складних для доступу місцях або мають велику площу, вартість конструкцій і робіт може збільшитися.
- Безпосередньо робота майстрів з установки.
Досвідчені фахівці Ekipazh допоможуть відновити або підвищити функціональність ваших вікон з мінімальними витратами. Заміна склопакета – хороший спосіб досягти бажаного комфорту.