Деякий час назад поява ПВХ (пластикових) вікон справила справжній фурор. Вони затьмарили дерев’яні конструкції за всіма показниками: більш звуко- і теплоізоляційні, більш цікаві на вигляд, до того ж є можливість ставити подвійний склопакет, який не потрібно мити всередині. Так само відпала потреба раз в пару років фарбувати рами, щоб захистити від природних впливів (сильного вітру, вологи, морозів, сонячних променів). Однак час іде, прогрес не стоїть на місці, і сучасні дерев’яні вікна поступово перестали поступатися пластиковим. Але як же зрозуміти, яка конструкція потрібна саме Вам?
Кому-то по душі старі звичні вікна з дерев’яною рамою, кому-то хочеться надати отвору більш сучасний вигляд за рахунок ПВХ конструкції. У даній статті ми спробуємо порівняти вікна з сучасним дерев’яним і пластиковим профілем.
Впливи: механічні та атмосферні.
Пластикові вікна, виконані з ПВХ (полівінілхлорид) мають ряд корисних характеристик:
- не гниють;
- не тріскаються під впливом сонця;
- не розбухають від вологи;
- не пропускають вітер;
- вони жаростійкі і не підтримують процес горіння.
Дерев’яні профілі виконані, відповідно, з дерева, яке легко запалюється. Однак цінуються вони значно вище, тому що вважаються природним екологічним матеріалом. Варто зазначити, що такі рами обробляються спеціальними речовинами, які запобігають гниттю, не дозволяють завестися жучкам в деревині і втратити колір, що ставить під сумнів натуральність профілю. Вони не «дихають», їх максимальна пропускна здатність всього 3 літра кисню на годину, а норма потреби організму людини – 85 літрів на годину.
Висновок напрошується сам: приміщення потрібно провітрювати і з пластиковим і з дерев’яним вікном.
До плюсів дерев’яних вікон також можна віднести низький ступінь електростатичності, що веде до меншого осідання пилу на вікно. Пластикове ж вікно легко миється і не примхливо в догляді.
Термін служби будь-яких віконних конструкцій не обмежується кількома десятками років. Експлуатаційний термін дерев’яних конструкцій залежить від дерева, з якого виготовлений профіль. Наприклад, дубові вікна можуть прослужити до 90 років, сосна до 60 років, а модрина до 50 років. Ціна на ці матеріали теж різна, чим краще дерево, тим вище вартість конструкції. Профіль ПВХ в цілому є складною збірної конструкцією, термін експлуатації якої обмежений 40-50 роками, а ціна набагато приємніше, ніж у дерев’яній конструкції.
По звукоізоляції дерев’яні вікна знаходяться на тому ж рівні що і пластикові, тому що ця характеристика залежить більше не від профілю, а від склопакета. Існують спеціальні склопакети з підвищеною звукоізоляцією, які можна комбінувати з обома типами профілю. Хороша теплоізоляція так само залежить більшою мірою від склопакетів, тому що саме він займає велику площу всієї конструкції.
Невелика порада: трохи збільшити тепло- і звукоізоляцію можна за рахунок додаткових контурів ущільнення. Пластик дозволяє встановити два-три контури, дерево – до чотирьох.
Фурнітура – ще один важливий елемент у віконній конструкції. Саме на неї припадають основні динамічні і механічні навантаження. Використання фурнітури високої якості продовжить термін служби як дерев’яних, так і пластикових вікон.
Эстетика.
Людина прагне створити максимальний комфорт і затишок в домі. Пластикові вікна можна фарбувати в будь-який колір і навіть ламінувати під дерево. Однак його штучне походження видно неозброєним оком. Дерево завжди буде мати більш благородний і дорогий зовнішній вигляд.
Як ви бачите, сучасні дерев’яні вікна істотно відрізняються від старих вікон, що виготовляються років 30 назад. За умови дотримання правильного процесу виготовлення, вони наділені майже всіма перевагами пластикових профілів. Так які ж вікна краще?
Певних висновків ми робити, мабуть, не будемо. Кожна людина вибирає виходячи зі своїх переваг або потреб. Одних зацікавить багатофункціональність і ціна пластикового вікна, інших естетичність дерев’яного. Загалом, керуватися варто особистим смаком і можливостями. Однозначно можемо сказати одне: будь-якісне дерев’яне вікно буде значно вище в ціні, ніж пластикове, завдяки своєму натуральному походженням. Стандартна ПВХ конструкція дешевше на 30%, а якщо з незвичайним забарвленням (наприклад, та ж ламінація під дерево), то на 20% в порівнянні з дерев’яними конструкціями.
Сподіваємося, наша стаття допоможе Вам зробити правильний вибір!