Але й це буде лише першим етапом в досягненні означеної мети. Наступний важливий крок — це професійний грамотний монтаж, який мають виконати спеціалісти з відповідним досвідом та гарантіями результату.
Кожен, хто планує замінити скління будь-якого приміщення, має розуміти, що навіть дешеві металопластикові вікна будуть забезпечувати необхідний рівень комфорту кожної пори року, якщо встановлення виконано технічно грамотно, за сучасними технологіями. Гарне рішення для розв’язання означеної проблеми — замовити якісні металопластикові вікна одразу з послугами монтажу в одній й тій самій компанії. Так можна розраховувати на якісний результат.
Черговість етапів монтажу металопластикового вікна
Перш за все необхідно вибрати металопластикові вікна для певного приміщення. В цьому процесі важливо вірно зорієнтуватися не лише в тому, щоб розміри самої конструкції відповідали геометрії та розміру віконного отвору. На перебіг процесу монтажу та кінцевий результат енергозбереження, обсяг витрат на опалення, кондиціонування приміщення впливають й такі фактори, як сторона світу, на яку виходять вікна, матеріал стін.
Класична технологія, за якою сьогодні встановлюються ПВХ вікна, виглядає таким чином:
- підготовка отвору — на цьому етапі важливо переконатися, що якісно виконано вирівнювання всіх поверхонь, за необхідності вони зміцнені, щоб подовжити запланований експлуатаційний період;
- встановлення виробу в отвір — виконується обов’язково лише на умовах чіткого вивіряння вертикалі та горизонталі розміщення ПВХ вікна в отворі;
- фіксація — скління має бути максимально надійним, отже, необхідно перш за все забезпечити механічну надійність, а це досягається саме правильною фіксацією віконної конструкції в отворі;
- герметизація — на цьому етапі майстри видаляють всі зазори, щілини, отвори, щоб забезпечити відповідний рівень шумоізоляції та енергоефективності скління.
На фінішній стадії встановлення віконної конструкції виконується обробка укосів. Виконання цієї роботи можна за необхідності доручити іншим майстрам, щоб надати привабливості інтер’єру.
Під час монтажу євро вікна або дешевшого металопластикового вікна важливо звести до нуля ризики зміщення конструкції по вертикалі та горизонталі впродовж експлуатації від вітрових навантажень, досягти максимально можливого рівня герметизації. Для цього й використовують спеціальні кріплення та дотримуються технології тришарового монтажного шва.
Сучасні норми ДСТУ для відтворення монтажного шва
Вікна пластикові наші майстри встановлюють завжди згідно актуальних норм ДСТУ. Для цього застосовуються спеціальні матеріали — монтажні стрічки різного призначення.
Загальноприйнята структура монтажного шва, коли встановлюються металопластикові вікна, має таку будову:
- зовнішній шар — відповідає за гідроізоляцію, паронепроникність, тому він виконується із застосуванням таких матеріалів, як супердифузійні стрічки, ПСУС, паропроникні герметики);
- середній — необхідний для того, щоб задати вікну певні характеристики теплозбереження та ізоляції від шуму, для чого використовується монтажна піна певного типу (вибір робиться в залежності від сезону виконання робіт та певних погодних умов, щоб відтворилася необхідна полімеризація);
- внутрішній — захищає від проникнення вологи та пари всередину приміщення, чому запобігають різні фольговані покриття та герметики на основі бутилкаучуку.
Вікна металопластикові, що встановлені за такою технологією, повністю будуть відповідати нормам ДСТУ та забезпечать комфортні умови тим, хто знаходиться в приміщенні.
Неправильний монтаж — які можуть бути наслідки?
Декого дещо спантеличує ціна на металопластикові вікна, якщо вони встановлюються за технологією, що описана вище. Однак треба розуміти той факт, що при такому підході до монтажу ПВХ вікна можна говорити про фінансову рентабельність та практичність скління. Якщо ж деякі роботи виконуються неякісно або пропускаються певні етапи при створенні монтажного шва, то це спровокує наступні проблеми в процесі експлуатації:
- високі ризики травмування людей, що знаходяться в приміщенні під час негоди, якщо конструкція недостатньо надійно зафіксована в отворі;
- підвищення тепловтрат приміщення, внаслідок чого в ньому взимку буде дуже холодно, навіть при дуже інтенсивному опаленні, влітку — спекотно;
- дуже великі грошові витрати на опалення взимку — за інших умов неможливо буде комфортно почувати себе в жилих кімнатах, адже не буде відповідної герметизації вікна;
- утворення та розповсюдження по інших приміщеннях цвілі, грибків, що викликають різні проблеми зі здоров’ям — такі негативні наслідки можуть відбуватися, якщо спеціалісти неякісно зробили ізоляцію під час оформлення монтажного шва.
Всі перелічені проблеми, що можуть виникати під час експлуатації, вирішуються лише одним шляхом — заміна скління. Це витратно за часом та грошима. Тому є сенс не лише ретельно вибирати виробника, у якого планується купити вікна металопластикові, а й підрядника, що буде виконувати монтаж.