Чому потрібно ставити шумоізоляційні вікна?
Згідно з загальноприйнятими нормами будівництва, при зведенні та ремонті будь-якої будівлі чи приміщення в першу чергу оцінюють та аналізують тепловтрати. Для цього визначається напрямок розміщення віконних отворів, дверних, їх розміри.
Саме через вікна відбуваються не лише тепловтрати. Через ці отвори ззовні всередину проникають різноманітні звуки. Нормою вважається, якщо показник шумового фону не перевищує 40 дБ. При цьому знаходитися в приміщенні буде комфортно. Але в більшості місць густонаселених районів це значення сягає навіть 100 дБ. В цьому випадку неодмінно треба вибирати специфічне скління ПВХ вікна, що має відповідні характеристики гасіння шуму.
Від чого залежить рівень ізоляції від шуму ПВХ вікна?
На те, наскільки якісно будуть згладжуватися всі гучні звуки, що є на вулиці, впливає декілька чинників. Гарне металопластикове вікно з енергозберігаючими функціями та високими показниками шумоізоляції, відрізняється:
- товщиною профілю;
- будовою склопакета;
- підвищеною герметичністю всієї системи.
Тож перед тим, як замовити металопластикові вікна в певного виробника, необхідно поцікавитися характеристиками по кожному з позначених пунктів.
Товщина профілю та будова склопакета
Насправді значення має не лише товщина самого профілю. Певний вплив на якість шумоізоляції визначається й товщиною скла, склопакета. Тому необхідно перевірити, чи відповідають показники тим, що мають бути згідно з актуальними стандартами.
Будова склопакета буде кращою за таких умов:
- конструкція вміщує декілька шарів скла;
- кожен шар скла має свої параметри товщини;
- всередині між склом виробник використовує якісне аргонове наповнення.
Найбільш сучасні моделі складаються з декількох шарів скла, що має неоднорідну структуру, наприклад, це скло типу триплекс. Щодо параметрів профілю, то тут зрозуміло, що чим показник товщини буде більшим, тим кращою буде шумоізоляція.
Герметичність ПВХ вікна
В цьому випадку мається на увазі не лише рівень герметичності самої віконної системи. Велика увага приділяється тому, яким методом вона встановлюється. Відповідно до актуальних норм скління, якісна віконна система має буди оснащеною 3 шарами герметизації:
- з використанням паронепроникних стрічок;
- з монтажною піною відповідного до погодних умов та заданих характеристик ізоляції типу;
- з залученням вологостійких стрічок.
На завершення доводиться до ідеалу оформлення відкосів, адже завдяки їх надійності та міцності досягається довгостроковий результат.
Щоб максимально довгий період зберегти початкові характеристики шумоізоляції, необхідно обов’язково дотримуватися правил експлуатації, що рекомендує виробник металопластикового вікна: вчасно регулювати фурнітуру, перевіряти міцність ущільнювача, який встановлений на рамі.