У цьому питанні, як і в багатьох інших, виробники пропонують величезний асортимент. Перш ніж оформити замовлення, слід розібратися, які види москітних сіток існують. З цього і почнемо.
Рамкова москітна сітка на вікно – найпопулярніший варіант
Це простий і ефективний засіб для захисту приміщень від комах, пилу і сміття. Вона складається з металевої або пластикової рамки, на яку натягнуто сітчасте полотно. Розмір осередку зазвичай становить 1,0-1,2 мм. Цього достатньо, щоб пропускати достатній обсяг свіжого повітря і створювати надійну перешкоду навіть для дрібних комах.
Основні переваги:
- Рамкова москітна сітка на вікна гранично проста в експлуатації. Вам не потрібно викликати фахівців, щоб її встановити або зняти для обслуговування.
- Сітка виготовлена зі зносостійких синтетичних волокон, стійких до ультрафіолету, перепадів температури та інших зовнішніх впливів.
- Для догляду за такою москітною сіткою достатньо періодично мити за допомогою душу і м’яких мильних мийних засобів.
- Можливе виготовлення москітних сіток на вікна різної форми.
Також пропонується варіативне кріплення москітної сітки з рамкою у віконний отвір:
- Z-подібні кронштейни встановлюються на раму вікна й утримують сітку завдяки своїй блискавкоподібній формі. Для цього не потрібно свердлити раму. Встановлення займає мінімум часу і відбувається без використання спеціальних інструментів. Виріб надійно фіксується на відведеному місці. Завдяки сукупності переваг і мінімальній ціні кріплення москітної сітки цього типу стало найпопулярнішим.
- Куточки (кишеньки) із зовнішнього боку рами прикручуються до віконної конструкції в чотирьох точках. Верхні мають більший запас ходу, що дає змогу підняти рамку і вільно завести її в нижні куточки. Це досить надійний спосіб встановлення, але більш трудомісткий. З іншого боку, він краще підходить для масивних конструкцій великої площі.
- Магніти встановлюються на раму і вікна, і сітки. Механізм працює швидко і безвідмовно. Але за сильного вітру москітку може зірвати зі свого місця.
- Плунжери – це підпружинені штирі. Очевидно, що вам доведеться кріпити відповідні частини на вікні, стежачи за точністю позиціонування. Помилка в міліметр не дасть змоги нормально закріпити виріб у отворі. З іншого боку, це найбільш надійний і довговічний спосіб.
- Засувки – ще одне цікаве кріплення москітної сітки. Фіксатор складається з двох частин. Штиреподібна частина кріпиться на рамку сітки, гніздо для замикання – на раму вікна. Ви зможете швидко встановлювати і знімати москітку, але існує великий ризик, що вона злетить сама по собі.
- Кріплення на петлях дає змогу вільно відкривати отвір. Це ідеальне рішення, якщо потрібна москітна сітка на двері, наприклад, веранди приватного будинку або балкона.
Компанія Ekipazh готова запропонувати будь-який варіант. Спеціаліст допоможе підібрати те, що найкращим чином підійде у вашому випадку.
Москітна сітка на вікно “антикішка” захищає пухнастих улюбленців від випадання з вікна
Кішки – істоти норовливі та вперті, які обожнюють вікна. Ви не зможете заборонити їм лежати на сонечку і милуватися пташками. Але оскільки вони ще й мисливці, то в пориві азарту здатні стрибнути в прірву за цією самою пташкою. Причому звичайна москітка не втримає розігнану тушку вагою від 2 кг. Падіння з вікна високих поверхів становить близько 30% травм, з якими приносять котячих у ветеринарні клініки.
Москітна сітка “антикішка” спеціально створена для захисту домашніх улюбленців. Її ще називають “антикіготь” і “антидзьоб”. Вона також стійко переносить гострі дзьоби папуг та інших пернатих.
Вироби виготовляються з міцніших матеріалів, таких як скловолокно, посилений поліестер або спеціальні пластикові сплави, які не так легко пошкоджуються кігтями тварин. Можуть використовуватися навіть нитки з нержавійки.
Також застосовується більш міцне і надійне кріплення москітної сітки “антикішка”.
Подібні моделі – ефективне рішення для багатоповерхових будинків, у квартирах яких живуть кішки або інші тварини. При цьому вони забезпечують відмінний захист від комах і зберігають цілісність віконних конструкцій.
Ролетні москітні сітки на вікна та двері
Їх ще називають рулонними. Полотно здатне згортатися в рулон у спеціальному коробі, встановленому над вікном або дверима. Ролетні москітні сітки зручні та практичні, оскільки дають змогу легко відчиняти й зачиняти сітку в міру необхідності, забезпечуючи доступ до вікна або дверей без необхідності її повного зняття.
З боків прорізу встановлено напрямні, які забезпечують плавний рух сітки вгору і вниз і не дають змоги комахам пробратися в приміщення. Особливий механізм фіксує положення полотна на будь-якому зручному рівні.
У згорнутому стані така москітна сітка на двері або вікно практично не займає місця і не заважає огляду. Вона має акуратний і сучасний вигляд, який легко вписується в інтер’єр.
Довговічність виробу залежить від правильних замірів і монтажу. У цьому випадку Ekipazh зазвичай надає комплексні послуги. Тільки так ми зможемо гарантувати якість результату.
Розсувні москітні сітки ідеально поєднуються зі слайдерними системами
Для них зазвичай виготовляється більш міцна рамка, яка добре утримує геометричну форму.
Для руху виробу встановлюються додаткові верхні та нижні напрямні. Особливий роликовий механізм забезпечує плавний хід.
Це дороге рішення, але воно однозначно окупається неймовірним комфортом експлуатації віконних і дверних прорізів.
Замір москітної сітки – дуже відповідальний етап
Тепер ви знаєте, як вибрати москітну сітку. Однак коректний замір – ключовий етап, що забезпечує її точну установку і ефективну роботу. Залежно від типу монтажу, підхід до замірів може варіюватися:
- Якщо це рамкова москітна сітка, яку кріплять в отвір, потрібно виміряти внутрішню ширину і висоту просвіту при відкритому положенні стулки в декількох точках (по краях і в середині). Вибирається менша з них. Точність – до міліметра. Так ви забезпечите надійну фіксацію і повний захист від комах одночасно. Технічно це найпростіший варіант. Ви можете самостійно виконати замір, замовити виготовлення москітки онлайн і забрати її в нашому офісі або оформити доставку поштою.
- Якщо використовуються куточки або кишеньки, розмір москітної сітки повинен перевищувати габарити світлового прорізу приблизно на 3-4 см як по ширині, так і по висоті.
Для рулонних і розсувних конструкцій дуже важливо зняти правильні розміри. Будь-яка помилка здатна унеможливити нормальну експлуатацію системи. Краще відразу звернутися за допомогою до фахівців Ekipazh. Ми готові запропонувати всі види москітних сіток. Гарантуємо бездоганну якість і надаємо гарантію.
Догляд за москітними сітками
Атмосферне повітря містить великий обсяг пилу, пуху та іншого сміття. Усе це осідає на полотні, з часом забиваючи комірки. Догляд за москітними сітками важливий для підтримки їхньої функціональності, довговічності та естетичного вигляду. Регулярне чищення і перевірка конструкцій допомагають запобігти їхньому засміченню, пошкодженню і зносу.
Якщо ви помітили, що повітря стало проходити гірше, виконайте такі дії:
- Обережно зніміть москітну сітку з віконної або дверної рами, щоб не пошкодити її.
- Використовуйте м’яку щітку або пилосос із насадкою для меблів з оббивкою, щоб видалити пил і великі частки з поверхні.
- Приготуйте мильний розчин із теплої води та делікатного мийного засобу.
- Занурте сітку в розчин і акуратно протріть м’якою губкою або ганчіркою.
- Промийте сітку чистою водою, щоб видалити залишки мила.
- Дайте виробу повністю висохнути на повітрі перед встановленням назад на місце.
Тепер ви знаєте все необхідне про те, як вибрати москітну сітку і доглядати за нею, щоб підтримувати функціональність конструкції. Решту довірте Ekipazh!