Підвищена вологість
Найчастіша причина, чому з’являється конденсат на пластикових вікнах, – підвищена вологість повітря у приміщенні. Вона може виникати з різних причин:
- природні перепади показників, коли надворі холодно, а приміщення ще не опалюються;
- часте приготування їжі;
- сушіння білизни після прання в кімнаті.
У першому випадку потрібно просто скоригувати роботу опалювальних приладів. У другій ситуації іноді достатньо ставити пластикові вікна під час приготування їжі на режим провітрювання, щоб пара, що утворюється, відразу ж виходила на вулицю. Однак, можливо, проблема є й у вентиляційній системі. Не зайвим буде перевірити її, а також якість роботи витяжки. Іноді для того, щоб ПВХ вікна не потіли, необхідно купити та встановити нове обладнання.
Якщо ж металопластикові вікна потіють тому, що білизна після прання сушиться в кімнаті, потрібно знайти інший спосіб робити це поза приміщенням. Ігнорування проблеми з вікнами призведе до того, що на стінах з’явиться пліснява, грибок, які шкідливі для здоров’я людини.
Порушення технології монтажу та інші технічні причини
Згідно з актуальними стандартами, при встановленні металопластикових вікон монтажний шов оформляється з кількох шарів. При цьому використовуються різні види матеріалів (спеціальні стрічки, піна монтажна). Якщо простір між рамою і віконним отвором оформлений некоректно, залишилися прорізи, то сире і холодне повітря постійно проникатиме з вулиці до приміщення, через що вікна ПВХ пітніють. Щоб усунути причину, необхідно викликати фахівця та заново виконати монтаж металопластикового вікна з чітким дотриманням технології. До речі, неправильно може бути встановлене не тільки саме вікно, а й підвіконня. Це теж може спричинити такі неприємні наслідки.
Однак якщо запотівання скла виявилось через тривалий період експлуатації, можливі інші технічні причини такого явища, як конденсат на металопластикових вікнах. Наприклад, якщо розгерметизація постійно відбувається через ущільнювач, що зносився, перекос стулки. У цій ситуації потрібно, щоб фахівець виконав обслуговування віконної системи та за необхідності її ремонт із заміною деталей, що вийшли з ладу.
Якщо ж металопластикові вікна потіють у новій будівлі, можливо, це відбувається через зміну розмірів зазорів внаслідок природного осадження будівлі. Оптимальне розв’язання цієї проблеми — регулярне провітрювання до завершення процесу усадки.
Проблеми з опалювальною системою
Конденсат на металопластикових вікнах може з’являтися, якщо підвіконня надто виступає над батареєю. Через це порушуються процеси циркуляції повітря, в результаті — вікна пітніють.
До такого ж ефекту може призвести й неграмотна установка ґрат. І тут досить просто прибрати такі елементи. Аналогічний ефект можуть дати навіть квіти, які у великій кількості встановлені на підвіконні. Тим більше якщо вирощуються ті рослини, яким потрібен частий і рясний полив.
Щоб унеможливити будь-які дефекти при експлуатації металопластикових вікон, не варто забувати, що регулярно потрібно прочищати вентиляційні канали, стежити за станом фурнітури та ущільнювача. При різких перепадах температури обов’язково проводити огляд віконної системи щодо можливого перекосу стулки та за необхідності виконувати регулювання.