З часом фурнітура може забруднюватися, заїдати, що ускладнює відкривання та закривання. Також через перепади температур або неправильну експлуатацію стулка здатна перекоситися, що також призводить до експлуатаційних труднощів. Регулювання фурнітури пластикового вікна дозволяє усунути ці проблеми та повернути нормальну працездатність.
Щільне прилягання стулки до рами забезпечує герметичний контакт та перешкоджає проникненню протягів та шуму. Згодом ущільнювач деформується, що призводить до зниження герметичності. Такий же ефект з’являється, якщо стулка змістилася вгору або вниз через розхитування петель. Майстер із регулювання пластикових вікон виправить ситуацію.
Декілька характерних ознак допоможуть зрозуміти, що пластикове вікно потребує регулювання:
- Стулка вікна заїдає або нещільно прилягає до рами.
- Стулка вікна провисає або перекосилася.
- Ручка вікна заїдає або повертається важко.
- Навколо вікна дме або чути шум.
Далі у статті докладно описується, які налаштування ви можете зробити самостійно, а коли без допомоги фахівця не обійтись.
Регулювання пластикових вікон зима літо: що входить до базового алгоритму?
Перед кожним сезоном слід виконувати такі процедури:
- Вирівняти положення секцій по вертикалі і горизонталі таким чином, щоб вона не зачіпала раму при відкриванні або закриванні.
- Підібрати такий притиск стулки, щоб отримати достатню герметичність, але не перетискати ущільнювач.
- Змастити петлі та інші механізми віконної фурнітури.
Але насамперед слід очистити раму та ущільнювачі від бруду. Для цього використовується м’яка серветка та неагресивний розчин мильного миючого засобу. Наприклад, рідини для миття посуду.
Для клімату України характерними є перепади температури від дуже спекотних до екстремально холодних. Також періоди високої вологості чергуються із сухою погодою та великою кількістю пилу. Все це – додаткове навантаження на механізми. Тому регулювання вікон пластикових потрібно двічі на рік — на початку осінніх холодів та навесні в момент потепління.
Регулювання петель пластикового вікна для виставлення положення стулки
Виставлення рухомої фрамуги – це перший і дуже важливий крок. Вона кріпиться на нижній та верхній петлях. Вони відповідають за позиціонування по вертикальній та горизонтальній осі.
Спочатку слід переконатися, що утворився перекіс
Для цього закрийте її та опустіть ручку вниз до упору. Тепер візьміть олівець і відзначте рисками положення кожного кута фрамуги несучої частини рамиі. Також зробіть засічки десь посередині кожного з бічних ребер.
Навіщо це потрібно?
Правильно виставлена стулка повинна ставати внахлест рами і перекривати її з усіх боків на 8 мм. Максимальне допустиме відхилення не більше 1 мм у бік зменшення або збільшення. Зробивши таким чином засічки, ви можете відкрити вікно і виміряти відстань від них до краю профілю рами. Вклалися у встановлений діапазон – відмінно. Вийшли за нього — потрібне регулювання петель пластикового вікна.
Чому це важливо?
Величина перекриття стулкою рами (притвор) найбільше визначає герметичність конструкції. Якщо він з якогось боку менший, то дутиме. Ви можете нескінченно посилювати притискання, переводячи цапфи в зимовий режим, досягти бажаного результату це не допоможе.
Регулювання пластикового вікна по вертикалі
Вам знадобиться шестигранний ключ на 4. Він дозволить керуватися регулювальним гвинтом. Отримати доступ до цієї частини механізму також легко. Достатньо зняти захисну декоративну накладку із пластику на нижній петлі. Для цього потягніть її вгору. Далі:
- Повертаючи гвинт за допомогою ключа за годинниковою стрілкою, ви зможете підняти стулку.
- Обертання проти годинникової стрілки її, навпаки, опускає.
Ваше завдання досягти необхідного перекриття по 8мм як зверху, так і знизу.
Регулювання пластикового вікна по горизонталі
Якщо уважно оглянути зовнішній торець нижньої петлі, ви помітите ще один бічний гвинт. Він відповідає за налаштування вікна пластикового по ширині. Аналогічний елемент є і у верхній петлі.
Якщо фрамуга, що відкривається, розташована в крайній лівій або правій точці вікна, дістатися до неї звичайним ключем проблематично, заважає укіс. Знадобиться спеціальний віконний шестигранник для регулювання фурнітури. Він має вигнуту конфігурацію та розміри, адаптовані спеціально під це завдання:
- Обертання за годинниковою стрілкою відсуває секцію, що відкривається, від петлі.
- Обертання проти годинникової стрілки притягує фрамугу ближче до петлі.
У такий спосіб можна виставити нижню частину. Але ми ще маємо верхній край. Він керується таким же бічним гвинтом верхньої петлі при відкритому положенні стулки.
Почергово зміщуючи секцію на невелику відстань, слід виставити в потрібне положення.
Після вивчення навіть цієї інструкції у багатьох відпадає бажання розбиратися із цією тонкою механікою самостійно. Потрібного інструменту під рукою швидше за все не виявиться. А якщо уявити, що в квартирі потрібне регулювання мінімум двох пластикових вікон, стає очевидним — допомога фахівця набагато вигідніше і надійніша. Майстер “Вікна Екіпаж” готовий виїхати до вас на об’єкт та виконати роботу на високому професійному рівні. Замовити його можна за телефоном або через форму сайту.
Регулювання пластикових вікон зима літо
Йдеться про виставлення притиску стулки до рами.
І знову потрібна попередня оцінка поточних налаштувань. Візьміть лист звичайного офісного паперу, помістіть його між нерухомою та рухомою частиною конструкції таким чином, щоб при закритому вікні він виявився наполовину затиснутим. Після цього закрийте секцію та спробуйте витягнути листок. Якщо це неможливо чи вкрай складно — із притиском все добре. Папір вислизає дуже легко – потрібне регулювання.
Проведіть подібні випробування у шести точках: посередині зверху та знизу, а також по два зліва та праворуч між розташуванням запірних цапф.
Якщо тест пройдено з негативним вердиктом, слід посилити притиск. Для цього виконується регулювання пластикових вікон на зиму. Усі запірні елементи переводять у зимовий режим. Це робиться так:
- Відкрийте стулку вікна на 90 градусів.
- Знайдіть ексцентрики (цапфи) на торці стулки.
- Обертання ексцентрика за годинниковою стрілкою збільшує притиск, проти годинникової стрілки зменшує його.
І знову вам знадобиться регулювальний віконний шестигранник.
По периметру стулки в залежності від моделі встановленої фурнітури ви знайдете від кількох цапф, зазвичай від 3 до 8 штук. Це дозволяє регулювати тільки той бік, де справді є проблема з продуванням.
Після виконання всіх маніпуляцій проведіть вищеописаний тест із офісним папером А4 ще раз.
Регулювання пластикових вікон на зиму виконане, але з них продовжує дути: що робити?
Найпростіший для вас як власника випадок – зносився ущільнювач. На всіх конструкціях від «Вікна Екіпаж» він легко замінюється. Функціональність виробу легко відновити.
Велика проблема – механічна деформація стулки. Це можливо з кількох причин:
- Низька якість пластику у дешевому несертифікованому профілі.
- Встановлено невідповідний армуючий елемент.
- Перевищений допустимий для конкретної профільної системи розмір секцій, що відкриваються.
- Відбулася температурна деформація через недотримання технології ламінації.
- Неправильний монтаж.
- Пластикові вікна зазнали екстремальних механічних навантажень – у вигляді ударів при спробі злому, ударної хвилі від вибухів.
Що з цим робити залежить від ступеня деформації конструкції. Тому консультація досвідченого майстра — неминуча та обов’язкова. Ми готові допомогти вам.
Ще одна проблема, яка потребує спеціальних знань та навичок — склопакет «веде» усередині пластикової рами. Це наслідок некоректного складання, яке може виявитися навіть за кілька років.
Наступний етап – змащування фурнітури
У будь-яких рухомих механізмах слід мінімізувати тертя. Для цього використовується мастило. Знадобиться спеціальний склад у балончику, призначений для віконної фурнітури, наприклад, на основі силіконів. У ній не повинно бути кислот.
Мастило через спеціальну пластикову трубку слід забризкати у всі отвори, які є по периметру стулки. Після цього закрийте та відкрийте кілька разів вікно.
Регулювання поворотно-відкидного механізму пластикових вікон
Проблеми з режимом провітрювання можливі через слабке притискне зусилля. Збільшивши його, зазвичай вдається усунути несправність.
Друга ймовірна ситуація – цапфа не вступає в зачіп з планкою у відповідь. Щоб перевірити це, притисніть блокатор, таким чином відключаючи його. Потім опустіть ручку вниз. Перевірте з петлевої сторони, чи ексцентрик перекриває відповідну планку.
Якщо зачеплення немає, простим рішенням не позбутися. Вам потрібний майстер.
Декілька додаткових рекомендацій щодо регулювання пластикових вікон
Незалежно від виробника фурнітури та року її випуску, порядок робіт буде ідентичним. Для їх виконання знадобляться плоскогубці, спеціальне мастило та набір ключів. У поодиноких випадках, наприклад, для віконної фурнітури GU та деяких інших брендів це буде не шестигранник, а зірка.
Якщо прості маніпуляції не дали бажаного результату, одразу звертайтеся до фахівців. Складні експерименти можуть призвести до повної поломки механізмів. І тоді вирішення проблеми обійдеться значно дорожче.