• м. Харків, вул. Сухумська 11
  • м. Київ,  Дніпровська наб. 17, корп.З
  • Безкоштовна доставка по Україні
Дме з-під підвіконня: як усунути проблему?

Дме з-під підвіконня: як усунути проблему?

Протяги з-під підвіконня – часта проблема, яка є наслідком некоректного встановлення металопластикових вікон. Такі втрати тепла можуть бути джерелом відчутного дискомфорту і помітно збільшених рахунків за енергоносії.

Згодом ситуація тільки погіршується. Якщо ви помітили тривожні ознаки, слід якнайшвидше усунути не тільки наслідок, а й саму причину. З цієї статті ви дізнаєтеся, як це зробити.

Ознаки того, що герметизація вікон у нижній частині рами недостатня

Рідко коли відразу утворюються великі щілини. Зазвичай процес розгерметизації розвивається повільно. Краще регулярно проводити перевірку стану віконних конструкцій, щоб не допустити серйозних пошкоджень і розвитку цвілі в швах.

Щоб виявити протяги з-під підвіконня на початковій стадії, можна скористатися кількома методами:

  • Проведіть рукою вздовж стиків підвіконня і стіни, а також між підвіконням і вікном. Якщо ви відчуєте прохолодне повітря, це ознака поганого утеплення і мікрощілин.
  • Запаліть свічку або запальничку і повільно проведіть уздовж стиків підвіконня. Якщо полум’я почне коливатися або гаснути, це вказує на присутність протягу.
  • Візьміть тонку смужку цигаркового паперу і проведіть уздовж стиків підвіконня. Якщо папір рухатиметься, у цьому місці продуває.
  • У холодну пору року можна скористатися тепловізором. Він візуально підсвітить зони ризику. Такий прилад можна взяти напрокат або звернутися до фахівців, які проводять діагностику будівель і споруд.

Великі щілини проявляться самостійно. Ви помітите конденсацію, утворення цвілі, особливо в швах, іноді навіть полій.

Чому зона під підвіконням втратила свою герметичність?

Перш ніж починати ремонт, слід зрозуміти, що конкретно стало причиною проблеми. Без цього не вийде досягти довгострокових стійких результатів. Дути з-під підвіконня може з кількох причин:

  • Якщо підвіконня встановлено неправильно або не герметизовано належним чином, між ним і стіною можуть виникнути щілини, через які буде проходити повітря.
  • Під час встановлення віконного блоку використовується монтажна піна або інші герметизуючі матеріали. Якщо їх не захистити від зовнішнього впливу вологи та ультрафіолету, з часом ці матеріали втрачають свої властивості, що призведе до появи протягів.
  • Іноді руйнування утеплювача відбувається внаслідок зовнішніх чинників. Наприклад, на відлив із зовнішнього боку впав важкий предмет або трапилися інші нештатні події. Через це всередині утеплювача можуть утворитися тріщини, крізь які в приміщення проникає холодне повітря.
  • Якщо вікно було встановлено з порушеннями, можливо, утворилися щілини, які не були ґрунтовно закладені.
  • Якщо в будівлі проводилися ремонтні роботи або відбулися зміни в конструкції, це могло вплинути на герметичність віконного отвору і підвіконня.

Перевірити якість утеплювача в зоні підвіконня досить просто. Постукайте по металевому відливу із зовнішнього боку. Якщо ви почуєте глухий звук – все добре. Дзвінкий відгук – ознака пустот, які терміново потрібно закрити.

Як усунути протяг у зоні підвіконня?

У вас є два шляхи:

  • Тимчасова незначна нейтралізація наслідків за допомогою герметизації вікна по шву вздовж підвіконня з внутрішньої сторони.
  • Відновлення ізоляційного шару в зоні підвіконня. Це більш глобальне завдання, але воно дасть змогу захистити не тільки від втрат тепла, а й від руйнування стіни під вікном, яке можливе через намокання від конденсату.

Далі ми розглянемо кожен спосіб докладніше.

Закладення щілин між підвіконням і рамою за допомогою герметика

Вам знадобляться спеціальні інструменти і матеріали для утеплення.

Як герметик відмінно підійдуть силіконовий, акриловий або поліуретановий склади, які вибираються залежно від умов експлуатації. Детальна інструкція на кожному з них допоможе визначити найкращий для вашого випадку варіант. Якщо ви використовуєте туби, підготуйте спеціальний будівельний пістолет.

Для підготовки поверхні потрібен знежирювач. На пластику добре працює звичайний етиловий спирт.

Невеликий кутовий шпатель допоможе сформувати акуратний рівний шов. Канцелярський ніж у принципі необхідний для будь-яких робіт.

Також запасіться рукавичками для роботи, паперовими рушниками, ганчіркою, пензликом для очищення шва від пилу.

Що потрібно зробити:

  • Видаліть старий герметик або інші залишки матеріалів, якщо вони присутні, з поверхні шва за допомогою ножа або різака.
  • Ретельно очистіть шов від пилу, бруду і жирових відкладень, протерши спиртом або іншим знежирювачем. Дочекайтеся, поки поверхня висохне.
  • Підготуйте герметик до використання – вставте тубу в пістолет і зріжте її кінчик під кутом 45 градусів для вилучення матеріалу. Ширина зрізу в ідеалі має бути такою ж, як потрібний шов.
  • Почніть наносити герметик з одного кінця шва, плавно переміщаючи пістолет уздовж. Намагайтеся тримати рівномірний тиск на курок пістолета, щоб герметик лягав рівним шаром.
  • Відразу після нанесення використовуйте шпатель або палець, щоб вирівняти герметик і створити гладкий шов. Змочіть інструмент або палець у воді з милом, матеріал не прилипне.
  • Видаліть усі надлишки герметика з поверхні підвіконня і рами за допомогою ганчірки або паперового рушника.
  • Дайте герметику повністю висохнути відповідно до інструкцій виробника (зазвичай це займає від 24 до 48 годин).

Перевірте шов на наявність пропусків або нерівностей. За необхідності, нанесіть додатковий шар герметика. Тепер зі шва дути не буде. Але це не означає, що ви ліквідували джерело втрат тепла. Для цього доведеться попрацювати трохи більше.

Утеплення підвіконня – більш ефективний метод, який бореться з продуванням комплексно

Тут використовуються вже трохи інші матеріали для утеплення. Це поліуретанова піна, бажано з високою швидкістю полімеризації, бутилкаучукова гідроізоляційна стрічка. Також для роботи підготуйте будівельний фен, пилосос.

Порядок дій наступний:

  • Зніміть відлив із зовнішнього боку. Зазвичай він кріпиться до підставочного профілю за допомогою саморізів.
  • Видаліть усі залишки старої піни і штукатурки, які погано тримаються. Якщо того не зробити, вони незабаром відпадуть, і ви знову отримаєте промерзання. Після цього ретельно обробіть поверхню будівельним пилососом або феном, видаляючи залишки пилу і сміття.
  • Якщо використовувався звичайний пластиковий підставочний профіль, його потрібно утеплити зсередини. Для цього просвердліть у ньому отвори діаметром близько 10 мм через кожні 25-35 см. Вам потрібно пройти дві стінки, але не пошкодити внутрішню поверхню з боку приміщення. Теплий профіль не чіпаємо.
  • Отримані отвори задуйте монтажною піною. Через півгодини-годину видаліть надлишки піни.
  • Тепер отримане утеплення слід гідроізолювати бутилкаучуковою стрічкою. Зніміть захисний шар з липкого боку і добре прогрійте стрічку будівельним феном. Якщо ремонт застав вас у холодну пору року, також потрібно прогріти плиту. Але дійте акуратно, щоб не пошкодити підставочний профіль.
  • Тепер приклейте ізоляційну стрічку із зовнішнього боку, захоплюючи раму трохи нижче рівня дренажних отворів, а також підставочний профіль і трохи стіни поруч. Зручніше працювати не цілісним шматком великої довжини, а фрагментами 50-70 см, наклеюючи їх з напуском шириною 25-30 мм.
  • Тепер у кілька підходів запінте простір під відливом монтажною піною, після чого встановіть сам відлив і закріпіть його саморізами. На деякий час можна зафіксувати його вантажем.

Утеплення підвіконня з використанням монтажної піни і бутилкаучукової стрічки запобігає проникненню холодного повітря, усуваючи протяги, і забезпечує комфорт у приміщенні. Монтажна піна має високі теплоізоляційні властивості, що допомагає зменшити тепловтрати через віконні прорізи. Волога також більше не проникне в шов. Всі проблеми з продуванням і промерзанням в районі підвіконня будуть ліквідовані.

Якщо вам потрібна професійна допомога, звертайтеся до фахівців Ekipazh

Наші майстри приїдуть з усіма необхідними матеріалами та інструментами. Для них якісна герметизація вікон – справа кількох годин із гарантованим результатом.

Але це – не найважливіше. Досвідчені фахівці відразу виявлять, якщо проблема прихована в неправильному встановленні рами. Це більш серйозна неполадка, але виправити її також можливо. Чим раніше це зробити, тим менше негативних наслідків зазнає фурнітура і склопакети. Заодно співробітники Ekipazh відрегулюють механізми і проведуть сервісне обслуговування. Викликайте перевіреного майстра, щоб холоди не застали вас зненацька.

Зробити замовлення!

щоб зробити замовлення або отримати консультацію експерта, заповніть, будь ласка, свої дані: