• м. Харків, вул. Сухумська 11
  • м. Київ,  Дніпровська наб. 17, корп.З
  • Безкоштовна доставка по Україні
Чи можна ставити вікна взимку?

Чи можна ставити вікна взимку?

Довгий час будь-які масштабні будівельні та ремонтні роботи планувалися на теплу пору року. Але реальність незмінно вносить корективи в наші плани, і встановлення вікон взимку перестало бути якоюсь дивиною. Справді, не мерзнути ж до літа, якщо стара конструкція виявилася пошкодженою. Та й ремонт нової квартири не обов’язково відкладати в довгий ящик. У цій статті ви дізнаєтеся актуальні поради щодо зимового встановлення вікон, переваги та недоліки цього рішення.

Перше і головне питання, на яке клієнти Ekipazh активно шукають відповідь: «Чи можна встановлювати пластикові вікна взимку?». Відповідаємо:

  • У технологічних і експлуатаційних вимогах до витратних матеріалів, що використовуються, існує єдине обмеження – температура повітря.
  • Монтажну піну, герметики можна використовувати за температури навколишнього середовища не нижче -15°С. І то це стосується спеціальних морозостійких складів.
  • Така температура навіть взимку на території України – достатня рідкість. Тому так, встановлення вікон взимку допускається.

Однак у технологічного процесу є низка обмежень. Час відкритого отвору необхідно мінімізувати. У цей проміжок слід закрити труби і радіатори опалення, щоб не допустити охолодження і тим більше замерзання теплоносія. 

Також слід подбати, щоб прибрати з приміщення всі чутливі до холоду об’єкти – кімнатні рослини, домашніх улюбленців, предмети мистецтва тощо.

Переваги встановлення вікон взимку

Дуже часто заміну скління переносять на холодну пору року з огляду на те, що є суттєві переваги зимового встановлення:

  • Взимку попит на вікна та їхнє встановлення нижчий, ніж у теплу пору року. Компанії часто пропонують знижки або акції, щоб залучити клієнтів.
  • Менша завантаженість монтажних бригад дає змогу вибрати зручний час для встановлення.
  • У холодну пору року простіше виявити місця, де старі вікна пропускають холод, завдяки помітним протягам або конденсату.
  • Після монтажу одразу видно, наскільки якісно встановлені нові вікна, тому що навіть найменші недоліки одразу відчуваються через холодне повітря.

Не варто переживати про переохолодження житла. Досвідчені бригади працюють ефективно і скорочують час, коли приміщення залишається відкритим для холоду. Під час встановлення вікон взимку монтажники часто використовують спеціальні екрани, щоб мінімізувати втрату тепла в приміщенні.

Встановлення вікон взимку – це не тільки вигідно, але й цілком зручно, якщо ви виберете перевірену компанію Ekipazh і правильно підготуєтеся до процесу.

Недоліки встановлення вікон взимку

Крім вагомих плюсів, недоліки встановлення вікон взимку також присутні:

  • Під час демонтажу старих вікон приміщення тимчасово залишається відкритим, що призводить до значних тепловтрат. У сильні морози це може стати проблемою, особливо в житлових кімнатах, де перебувають маломобільні люди, тварини або рослини.
  • Можливо, доведеться трохи змістити графік через погодні сюрпризи. Як ми вже зазначали, монтажна піна та інші матеріали мають обмеження щодо застосування за низьких температур. Якщо температура нижче -10 – -15°C, стандартні монтажні піни можуть втрачати свої властивості, що може вплинути на герметичність і довговічність установки.
  • Неправильне використання матеріалів у зимових умовах (наприклад, неякісна зимова піна або недостатнє очищення поверхні) може призвести до зниження герметичності та появи щілин. Це здатне перешкодити правильній адгезії (зчепленню) монтажної піни і герметиків.
  • Сильний вітер, снігопад або дощ можуть ускладнити або зробити встановлення неможливим, особливо якщо вікна виходять на верхні поверхи або складні фасади. У таких умовах монтажникам складніше якісно виконати роботу, а також підвищується ризик пошкодження матеріалів. Установку вікон взимку також доведеться відкласти.

Знаючи ці нюанси, ви зможете зважити всі «за» і «проти» і підготуватися до процесу так, щоб установлення вікон взимку пройшло максимально комфортно.

Як підготуватися до встановлення вікон взимку?

Підготовка до встановлення вікон взимку – важливий етап, який допомагає мінімізувати дискомфорт і забезпечити якісний результат:

  • За можливості перемістіть меблі та будь-які інші предмети на відстань не менше 1,5-2 метрів від віконного отвору, а краще винесіть їх із кімнати.
  • Зніміть штори та інше оформлення вікон.
  • Накрийте меблі, що залишилися, підлогу і стіни поліетиленовою плівкою або тканиною, щоб уникнути забруднення від будівельного пилу.
  • Звільніть підходи до вікон, щоб монтажники могли швидко і зручно працювати. Тоді вони впораються набагато швидше.
  • Радіатори поблизу вікон слід накрити теплоізоляційними матеріалами, щоб уникнути пошкоджень.
  • Якщо встановлення займе кілька годин, краще перевести дітей, літніх людей або домашніх тварин у теплу кімнату або тимчасово в інше місце.
  • Перевірте, чи є вільне місце для транспорту монтажної бригади. Це особливо важливо взимку, коли снігові завали можуть ускладнити під’їзд до вхідних дверей.

Встановлення пройде набагато м’якше, якщо дотримуватися цих порад щодо зимового встановлення вікон.

Поради щодо вибору підрядника для зимового встановлення вікон

Вам потрібен той, хто вміє працювати швидко і якісно навіть в екстремальних умовах. Компанія Ekipazh надає подібні послуги вже багато років. Ми налагодили технологію таким чином, що отвір залишається відкритим максимум 30-40 хвилин. Замерзнути за такий короткий час не вийде. Під час встановлення вікон взимку використовуються тільки відповідні витратні матеріали високої якості.

Також ми надаємо безкоштовне регулювання вікон протягом 6 місяців з моменту встановлення. За цей час ви зможете переконатися в тому, що роботи виконані належним чином, і вікна будуть ідеально працювати як взимку, так і влітку. Залишайте заявку на консультацію просто зараз.

Зробити замовлення!

щоб зробити замовлення або отримати консультацію експерта, заповніть, будь ласка, свої дані: