• м. Харків, вул. Сухумська 11
  • м. Київ,  Дніпровська наб. 17, корп.З
  • Безкоштовна доставка по Україні
Переваги енергозберігаючого склопакета

Переваги енергозберігаючого склопакета

У сучасній віконній конструкції не менше 80% площі припадає на склопакет. Навіть якщо обрати екстратеплу профільну систему, монтаж за ДСТУ, комплексна енергоефективність значною мірою залежатиме саме від світлопрозорого заповнення.

Для зниження витрат на енергоносії ми рекомендуємо обирати енергозберігаючі склопакети. З цієї статті ви дізнаєтеся, які технології відповідають за збереження тепла, як порівняти різні варіанти і зробити оптимальний вибір.

Як можна оцінити енергозбереження в будівництві?

Основним опорним фізичним параметром є коефіцієнт опору теплопередачі (R-коефіцієнт). Він вимірює здатність конструкції чинити опір теплопередачі і має розмірність (м²-°C/Вт). Чим вище значення R, тим краще матеріал або конструкція зберігає тепло.

Для вікон коефіцієнт опору теплопередачі залежить від конструкції рами, типу склопакета, кількості контурів ущільнення та інших факторів. В Україні, з урахуванням кліматичних умов, рекомендується, щоб коефіцієнт опору теплопередачі вікон становив не менше 0.90 м²-°C/Вт для житлових приміщень. Відповідно, енергоефективне скління повинно мати близькі параметри. Вищі значення забезпечують кращі показники теплозбереження і тепловий комфорт.

Віконні конструкції з коефіцієнтом опору теплопередачі вище за 1,0 використовуються в концепції пасивного будинку (passive house), коли знижується споживання енергії за рахунок поліпшених технологій.

Також варто зазначити, що в європейських стандартах і нормах часто використовують коефіцієнт теплопередачі (U-коефіцієнт), який є зворотним до R-коефіцієнта. У цьому випадку краще, коли показник менший. Для вікон у житлових будинках в Україні рекомендується, щоб U-коефіцієнт був не більшим за 1.3 Вт/м²-°C.

Як виготовляють енергозберігаючі склопакети?

За енергоефективність цієї частини конструкції відповідають кілька факторів.

Кількість повітряних камер

Найчастіше використовуються однокамерні та двокамерні склопакети. Кожна ізольована повітряна камера працює як додатковий шар теплоізоляції, який знижує передачу тепла завдяки конвекції та випромінювання. Логічно, що 2 камери краще, ніж одна.

Але як щодо трикамерних конструкцій? Порівняльні дослідження показали, що при додаванні четвертого скла виграш у збереженні енергії вже не такий відчутний, а ось вага збільшується критично. Тому в українському кліматі оптимальним вибором буде саме двокамерний склопакет.

Тип дистанційної рамки

Стандартні дистанційні рамки з алюмінію є хорошим провідником тепла. Вони створюють «містки холоду» між стеклами, збільшуючи тепловтрати по периметру склопакета. Використання «теплих» дистанційних рамок з матеріалів з низькою теплопровідністю, таких як пластик або композити, значно знижує ці тепловтрати.

Заповнення камер

У базовому варіанті всередині склопакета знаходиться повітря. Але оскільки камери – герметичні, всередину енергозберігаючих склопакетів закачують інертні гази:

  • Аргон має приблизно на 34% меншу теплопровідність порівняно з повітрям. При цьому він досить доступний за ціною.
  • У криптону теплопровідність ще нижча, але він дорожчий у виробництві.
  • Ксенон має найнижчу теплопровідність, але дуже високу ціну, тому використовується рідко, в основному для преміум рішень.

Існує міф, що інертний газ випаровується за пару років. Насправді для якісних склопакетів Ekipazh втрати становлять менше 3% на рік.

Мультифункціональні напилення на скло

Спеціальні покриття дають змогу навіть звичайний однокамерний склопакет перетворити на енергоефективне скління:

  • Тверде К-покриття за рахунок вмісту оксидів срібла відбиває теплове випромінювання, зберігаючи тепло в приміщенні взимку і прохолоду влітку. Воно довговічне, не змінює зовнішнього вигляду скла і не руйнується під впливом зовнішніх факторів, оскільки знаходиться всередині.
  • М’яке i-напилення наноситься на готове скло у вакуумній камері і містить шари різних металів і оксидів. За рахунок цього забезпечується дуже висока ефективність і широка палітра відтінків, що дає додатковий візуальний ефект. Це дорожча технологія.
  • Мультифункціональні покриття поєднують у собі енергозберігаючі та сонцезахисні властивості. Тобто ви отримуєте додатковий захист від ультрафіолету.
  • Селективні покриття пропускають більшу частину видимого світла, але відбивають інфрачервоне та ультрафіолетове випромінювання.
  • Емісійне скло зменшує тепловіддачу матеріалу.

Єдиний мінус такого скла – вашим кімнатним рослинам може бракувати сонячного світла для повноцінного росту.

Товщина склопакета

Що далі розташоване одне від одного скло, то меншими будуть втрати тепла. Тому, щоб забезпечити енергозбереження в будівництві, потрібно обирати профіль із більшою монтажною глибиною – він дасть змогу встановити товсте енергоефективне скління.

Щоб розуміти вплив цих параметрів на результат, пропонуємо ознайомитися з такою таблицею значень коефіцієнта опору теплопередачі для двокамерних склопакетів із різною конструкцією:

ТовщинаЗаповненняНапиленняR, м²·°C/Вт
24повітряні0,42
24аргонні0,44
24повітряK0,53
24повітряi0,59
24аргонK0,60
24аргонi0,64
44аргонК0,72
44аргонi0,80

Як можна помітити, цифри дуже красномовні.

Переваги енергозберігаючих склопакетів

Обираючи енергоефективне скління, ви отримуєте:

  • Зниження тепловтрат. Взимку конструкції ефективно утримують тепло всередині приміщень, що знижує потребу в опаленні та зменшує витрати на енергію. Влітку вони перешкоджають проникненню зовнішнього тепла всередину, знижуючи навантаження на системи кондиціонування і зменшуючи витрати на охолодження. Зниження енергетичних витрат у довгостроковій перспективі компенсує початкові вкладення в енергозберігаючі склопакети.
  • Підвищення комфорту всередині приміщення. Це підтримання більш стабільної та комфортної температури, усунення протягів.
  • Захист внутрішнього оздоблення та меблів від ультрафіолету. Текстиль, шпалери, фарби, покриття не вигоряють. Міняти їх доведеться набагато рідше.
  • Турбота про екологію. Зменшення потреби в енергії для обігріву та охолодження сприяє скороченню викидів парникових газів і витрат природних ресурсів.

Обирайте ефективне енергозбереження в будівництві.

Як підібрати енергозберігаючі склопакети для нових вікон?

Фахівці Ekipazh допоможуть визначити оптимальне поєднання ціни на конструкції та їхніх параметрів. Наприклад, для орієнтованих на північ вікон немає сенсу вибирати дороге селективне покриття, набагато краще працюватиме i-напилення. Чого не можна сказати про об’єкти, орієнтовані на південь або мансардні вікна. Детальний чек-лист і розрахунки покажуть, які технології у вашому випадку будуть дійсно ефективними. Звертайтеся до компетентних інженерів нашої компанії за безкоштовною консультацією.

Зробити замовлення!

щоб зробити замовлення або отримати консультацію експерта, заповніть, будь ласка, свої дані: