Існують нащільники різного виду:
- Нащільники металеві зазвичай застосовуються для конструкцій із алюмінієвого профілю. Вони дозволяють зберегти естетичний вигляд виробу та зон примикання. Зазвичай це нащільник з алюмінію у вигляді планки певної ширини, оснащеної отворами кріплення.
- Гнучкі нащільники для пластикових вікон на клейовій основі є гнучкою планкою з ПВХ товщиною близько 2 мм і шириною від 20 до 100 мм. Вона продається у рулонах 50-150 метрів. Іноді є вузька смуга ущільнювача, що дозволяє додатково герметизувати шов. Незалежно від габаритів вікна вдасться викроїти цільну планку потрібної довжини. За рахунок еластичності зовнішнього краю вони прилягають щільно до стіни, повторюючи її можливі нерівності. Для виготовлення використовується якісний пластик, стійкий до будь-яких штатних навантажень з боку зовнішнього середовища.
- Жорсткі нащільники для пластикових вікон зазвичай трохи тонші, близько 1 мм. Зазвичай, продаються планками по 6 метрів. Однак для установки вам знадобиться використовувати спеціальний клей або шурупи.
Нащільник із алюмінію або ПВХ пропонується різних кольорів. Ви зможете підібрати модель, що ідеально гармонує з дизайном вашого вікна.
Коли потрібно використовувати нащільники?
Якщо укоси мають нормальний вигляд і не потребують обробки, нащільник захистить монтажний шов з мінімальними витратами часу та коштів.
Справа в тому, що монтажна піна зазвичай виготовляється на основі поліуретану і схильна до руйнівної дії ультрафіолетових (УФ) променів. Ультрафіолет викликає розм’якшення, знебарвлення, утворення тріщин та втрату еластичності. Матеріал буквально розсипається та не здатний далі захищати від проникнення опадів та шуму, втрат тепла. Навіть спеціальні, стійкі до зовнішніх дій модифікації краще закривати.
Вчасно встановлений нащільник збереже технічні характеристики пінного шва на тривалий термін.
Як встановити нащільники на пластикові вікна?
Кращим вибором будуть стрічки, що самоклеяться. На задній стороні такого нащільника нанесено спеціальний клей, який забезпечує надійне кріплення до стіни. Цей клей має високу адгезію з різними поверхнями.
Установка нащільника на клейовій основі не вимагає використання спеціальних інструментів або додаткових кріпильних елементів, що робить процес монтажу простим та швидким.
Єдине, до чого висуваються вимоги – температура довкілля. Вона має бути в оптимальному діапазоні від +5 до +45 градусів Цельсія.
Алгоритм дій:
- Підготуйте поверхню стіни, що примикає. Ретельно видаліть сміття та пил. Можна використовувати вологу серветку.
- Підготуйте поверхню вікна. Видаліть маркувальні заводські плівки, помийте раму мильним розчином і витріть насухо.
- Зачекайте, доки поверхні повністю висохнуть, і знежиріть їх. Для цього можна використати етиловий спирт.
- Відміряйте стрічку потрібної довжини та відріжте її.
- Для кращого естетичного ефекту кути слід підрізати під 45° канцелярським ножем. В ідеалі слід покласти два краї, які розташовуватимуться по сусідству, один на одного під кутом 90° на жорсткій горизонтальній поверхні та під лінійку відрізати їх, починаючи з внутрішнього кута до зовнішнього. Тоді стик виявиться ідеально рівним.
- Акуратно підтягніть захисну плівку на клейовому шарі і почніть приклеювати нащільник, орієнтуючись на профіль рами. Не знімайте весь захист відразу, а робіть це за необхідності. Так ви уникнете помилок.
- Важливо переконатись, що еластичний край спрямований до стіни.
- Проклейте усі шви по черзі.
Клей, який використовується для нащільника, зазвичай розробляється таким чином, щоб не залишати слідів або пошкоджень на стіні під час його видалення. Це дозволяє легко зняти нащільник у разі потреби.
Зверніть увагу, що у нащільників на клейовій основі зазвичай вказується термін придатності. Це пов’язано з кондицією самого клею, який згодом пересихає та втрачає свою липкість. Закуповувати матеріал і складати в довгу скриньку немає сенсу. Але й переживати, що вже наклеєні стрічки втратять захисні властивості або відпадуть, не варто. Цього не станеться.
Якщо вам необхідно нащільники для пластикових вікон купити, компанія Ekipazh запропонує широкий вибір якісних матеріалів за оптимальними цінами. Наші менеджери допоможуть підібрати те, що ідеально підійде для пластикових вікон і дверей. Планки для алюмінієвих систем також є.