• м. Харків, вул. Сухумська 11
  • м. Київ,  Дніпровська наб. 17, корп.З
  • Безкоштовна доставка по Україні
Двокамерні склопакети: плюси та мінуси

Двокамерні склопакети: плюси та мінуси

Двокамерні склопакети стали золотим стандартом при виборі комплектації для теплих металопластикових або алюмінієвих вікон. Технічно це конструкція, яка складається з трьох стекол, розділених двома повітряними камерами.

Звідси й назва. Ця формула забезпечує оптимальні для українського клімату показники теплозбереження. Досить висока звукоізоляція дає змогу створювати комфортні простори навіть в умовах галасливих мегаполісів.

Однак вибір двокамерного склопакета не такий уже й простий. Вироби можуть мати помітні відмінності, які позначаються на підсумкових експлуатаційних характеристиках. Тому перш ніж розглядати плюси і мінуси склопакетів, потрібно розібратися з їх складовими елементами:

Основний елемент двокамерного склопакета – скло

Навіть звичайні листи відрізняються технологією виробництва.

У якісних виробах використовується флоат-скло. При його виробництві скляний розплав виливається поверх розплавленого металу, зазвичай олова. Завдяки сучасній технології лист виходить ідеально гладким, з точною рівномірною товщиною, чисто прозорим без сторонніх колірних домішок. Він не спотворює зображення.

Дешевша альтернатива – поліроване скло. Воно практично не використовується у віконній промисловості через низьку якість і характерний зеленуватий відтінок, але деякі не дуже сумлінні виробники можуть заощадити. У підсумку ви можете отримати начебто і двокамерний склопакет, але з поганою герметичністю через нерівномірну товщину листа.

Стандартна товщина скла, яке встановлюється в двокамерні склопакети – 4 мм. Для варіантів з підвищеними вимогами до звукоізоляції або великих склопакетів зовнішній лист може бути 6 мм.

Крім звичайного скла ви можете замовити:

  • загартоване, здатне витримати в 6-10 разів більші механічні навантаження;
  • триплекс із внутрішнім полімерним клейким шаром, що мають високу стійкість до ударів і злому;
  • низькоемісійне, яке відбиває інфрачервону складову;
  • мультифункціональне, яке затримує УФ та ІЧ випромінювання, але пропускає понад 80% видимого діапазону.

Це підвищує безпеку та енергоефективність конструкції, але й вартість склопакетів зростає.

Дистанційна рамка забезпечує точну відстань між скляними листами

Це профіль, який встановлюється по всьому периметру конструкції і слугує для поділу стекол і забезпечення заданої відстані між ними. Двокамерні склопакети мають, відповідно, два контури.

Ширина дистанції вибирається зі стандартного ряду – 6мм, 8мм, 10мм, 12мм, 14мм, 16мм, 20мм і 24мм. Чим вона більша, тим вища енергоефективність конструкції.

Компанія Ekipazh пропонує два варіанти:

  • Звичайна дистанційна рамка з алюмінію.
  • Тепла дистанція з комбінації металу і полімеру, завдяки чому вона має нижчу теплопровідність.

Усередині рамки зазвичай знаходиться вологопоглинач, який перешкоджає утворенню конденсату.

Від параметрів дистанції залежить і її ціна.

Заповнення повітряних камер двокамерного склопакета

Найпоширеніші варіанти:

  • Повітря. Це найпоширеніший і найдоступніший за ціною варіант. Він дає хороший, але не максимально можливий опір перенесенню тепла.
  • Аргон. Ви отримуєте оптимальне поєднання вартості склопакета і його теплозберігаючих властивостей. Він майже в півтора раза ефективніший за звичайне повітря.
  • Криптон і ксенон. Їхня теплопровідність у 2,5 раза і 3,0 раза відповідно нижча, ніж у повітря. Єдиний мінус – дорога технологія отримання, що позначається на ціні готових виробів.

Існує міф, що інертні гази швидко залишають двокамерні склопакети. Однак периметр обробляється надійними герметиками на основі бутилу. Реальні втрати – не більше 1,5% на рік.

Формула двокамерного склопакета

Під час замовлення вікон у технічному паспорті на виріб параметри склопакета вказуються так – (4i-12ar-4-8ar-4i). Тут по порядку йдуть:

  • Параметри внутрішнього скла, а саме його товщина і наявність спеціального покриття.
  • Ширина першої камери із зазначенням типу заповнення. Якщо вказані тільки цифри, камера заповнена повітрям.
  • Товщина середнього скла.
  • Ширина другої камери з типом заповнення.
  • Параметри зовнішнього скла.

У цьому разі сумарна товщина склопакета становить 32 мм.

Чи можна замовити двокамерні склопакети з максимально можливими характеристиками?

Припустимо, вартість склопакетів не є критично важливою обставиною, і стоїть завдання забезпечити максимальні параметри теплозбереження. Чи можна вибрати найбільші дистанції і товсте скло?

Насправді кожна профільна система сумісна з вузькою номенклатурою штапиків, які утримують склопакет. За певної монтажної ширини профілю завжди є обмеження на товщину світлопрозорого блоку. Це і буде відправною точкою, на якій ґрунтується вибір двокамерного склопакета з бажаними характеристиками.

Однак порівнюючи плюси і мінуси склопакетів, навіть прості двокамерні варіанти зазвичай забезпечують більше переваг:

  • Енергоефективність двокамерного склопакета значно вища, ніж в аналогічного за товщиною і комплектуючими однокамерного. Два фізично розділені повітряні прошарки краще утримують температуру всередині приміщення. Це знижує витрати на опалення взимку і кондиціонування влітку.
  • Додаткова камера дає змогу ефективніше поглинати і знижувати рівень шуму з вулиці, що особливо важливо в галасливих районах або поруч зі жвавими дорогами.
  • Імовірність появи конденсату на двокамерних склопакетах значно нижча. Зазвичай таких скарг від власників не надходить, чого не можна сказати про однокамерні системи.
  • Три скла роблять конструкцію геометрично стабільнішою, міцнішою і стійкішою до механічних пошкоджень. Двокамерні склопакети надійніші та безпечніші.
  • Ви отримуєте більше опцій для вирішення специфічних завдань. Серед них – різні типи скла, спеціалізовані покриття.

Єдиний мінус двокамерних склопакетів – вища ціна. Від них зазвичай відмовляються, якщо приміщення опалюватися не буде і в значній енергоефективності немає сенсу. Або обрано тонку профільну систему, яка не дає змоги встановити теплий склопакет із двома камерами.

Вибір двокамерного склопакета з правильними характеристиками – важливий крок, від якого залежить ваш комфорт на довгі роки. Компанія Ekipazh допоможе підібрати оптимальну комплектацію. Ми вміємо робити все.

Зробити замовлення!

щоб зробити замовлення або отримати консультацію експерта, заповніть, будь ласка, свої дані:

ВАС ТАКОЖ МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

Склопакети однокамерні

Однокамерний склопакет – оптимальний вибір для забезпечення комфорту в приміщенні. Фабрика Екіпаж пропонує більше 20 варіантів однокамерних склопакетів, які закривають потребу під будь-які технічні вимоги та завдання.

Двокамерні склопакети

Двокамерний склопакет — найбільш популярний та затребуваний тип склопакета для будь-яких приміщень. Наша компанія виготовляє близько 80 видів двокамерних склопакетів. Тому варто розібратись який склопакет краще підійде саме для вашого приміщення і буде оптимальним з необхідними технічними характеристиками та ціною.

Ціни на склопакети

Для зручності наших клієнтів ми надаємо актуальні ціни на склопакети за
квадратний метр у Харкові та Києві. Нижче представлена також інформація
щодо основних відмінностей у однокамерних, двокамерних,
енергозберігаючих і мультифункціональних склопакетів. Також фабрика вікон
Екіпаж виготовляє безпечні склопакети із загартованого скла, та скла
триплекс, структурні і великогабаритні склопакети.

Вікна в Харкові та Києві

Металопластикові вікна – основний продукт компанії «Екіпаж». Ми виробляємо конструкції, які повністю відповідають кліматичним умовам України і можемо запропонувати велику кількість рішень з енергозбереження приміщень.

Вікна «Екіпаж» не містять шкідливих речовин і є екологічно чистими.

Ми є виробником віконних конструкцій на базі ПВХ-профілів відомих брендів. Всі готові вироби випускаються на власних виробничих лініях, оснащених найкращим європейським обладнанням. «Екіпаж» – це компанія замкнутого циклу, ви можете бути впевненими в скрізному контролі якості на всіх етапах виробництва. Ми гарантуємо стислі терміни виготовлення і швидкий професійний монтаж на об’єкті.